07.10.2013, Miroslav Mayer

SDO: PCE - CEM 1:2 - Sedmé vítězství v řadě se narodilo v Pardubicích

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost jede! Špatný začátek je zapomenut a naopak starší dorost se rozjel na plné pecky. Již sedmé vítězství vybojovali Budějovičtí na hřišti Pardubic. Vyrovnané utkání se rozhodlo až v poslední třetině, kdy Jakub Šafář rozhodl i dalších bodech pro svůj tým.

Úvod zápasu se nesl ve znamení přesilovek pro oba týmy, nicméně Pardubice nepotrestaly Vráblíkův faul loktem, na druhé straně neuspěly České Budějovice po Velinského podražení.

Hokejovou šeď nerozčísla ani druhá pardubická přesilovka, když za faul kolenem na Zadinu byl vyloučen Daniel Klimecký, který to v Pardubicích moc dobře zná, neboť zde vyrůstal.

Důležitá pro vývoj utkání byla proměněná českobudějovická přesilovka v závěru úvodního dějství. V krátkém sledu byli vyloučeni Miroslav Hylena a Ondřej Vála – Jihočeši nabídnutou možností nepohrdli: na konci pohledné kombinace byla Vráblíkova obratná teč Samohejlovy střely ze strany – 1:0.

Pardubice se dlouho nemohly ve druhé třetině do tempa. Což o to, svěřenci dvojice Jiří Seidl – Pavel Jančařík se snažili, na střídačce do nich hustil energii i Pavel Rohlík, ale nešlo jim to…

Už se zdálo, že jim nepomůže ani další početní převaha, ale nakonec se Východočeši ve 28. minutě dočkali vyrovnání. České Budějovice sice ubránily Kubešovo podražení, ale „popřesilovkový“ tlak proměnil v gól Miroslav Rohlík – 1:1.

Další minuty nepřinášely ve velké hale extra úchvatnou podívanou. Pardubicím se příliš nedařil přechod do středního pásma, České Budějovice také netrpěly přílišnou snahou útočit.

Třetí třetina nabídla přece jen lepší podívanou. Ve 43. minutě mohl strhnout vedení na stranu domácích Miroslav Rohlík, když už už do poloprázdné brány dorážel pro něj nadějný puk, o chvíli později trefil Denis Kusý spojnici tyčí při pardubické přesilovce.

A tak udeřilo na opačné straně: hosté hráli zkrácenou přesilovku a přesně pod víko Husárovy branky se z kruhu trefil Jakub Šafář – 1:2.

Závěr zápasu si hosté takticky pohlídali, domácí hokejisté se sice dostali k minutové power play, k bezprostřednímu ohrožení Kváčovy branky se ale nedostali.