26.01.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - SLZ 2:1 - Motor jako druhý tým za celou sezónu porazil rakouský Salzburg!

Starší dorost dnes odehrál na první ledové ploše skvělé utkání. Proti favoritovi šel do vedení jako první, Salzburg ale vyrovnal. Ve vlastním oslabení využil zaváhání hostující obrany Martin Beránek, který vstřelil druhou branku Motoru, čímž svému týmu proti rakouskému soupeři zajistil tři body. Již zítra odehrají starší dorostenci utkání opět proti Salzburgu, tentokrát však v pozici hostů.

Do první třetiny vlétl domácí tým výtečně. Hned na začátku přebral iniciativu, ale z úvodního tlaku první branku nevytěžil. Nezužitkoval ani dvě přesilové hry, jež mu byly nabídnuty taktéž v úvodních deseti minutách. Za zmínku ale stojí šance Pavla Nováka, který dostal přihrávku na pravý kruh z pohledu brankáře. S táhlou střelou z forhendu si Florian Mnich, salzburský brankář, poradil. Na konci dvanácté minuty šel Motor do oslabení, a to rovnou do dvojnásobného. Situaci ve třech ale ustál. Navíc v oslabení měl dobrou šanci Martin Beránek, svůj sólo únik ale neproměnil. Do druhé třetiny se šlo tedy za stavu 0:0.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se bylo opravdu na co dívat. Nejprve Hadamczik ani Čermák své šance nedali, poté se nepodařilo skvělé napadání Aleši Řezáčovi zakončit gólovou tečkou. Dvacátá pátá minuta a další z vyloučení Salzburských předznamenalo první gól. Na Mnicha vystřelil Jiří Egert, jehož pokus neomylně dorazil Pavel Novák. O rychlou odpověď se jako správný kapitán pokoušel Justin Schütz, avšak svou příležitost v branku nepřetavil. Srovnat mohl také Erik Čermák, nicméně střelu z první poslal vysoko nad. Po polovině zápasu si forčekingem vybojoval dobrou příležitost Jiří Egert, jenže Mnich puku v cestě do branky zabránil skvělým zákrokem hokejkou. Žádná slibnější akce na ledové ploše k vidění do konce třetiny nebyla, tudíž po ní mohl být spokojenější domácí tým, který vedl 1:0.

Začátku poslední periody dominovali především gólmani obou týmů. Ve čtyřicáté osmé minutě se krásně zbavil domácí obrany Taro Riccardo Mario Jentzsch, který se ocitl tváří v tvář Svobodovi. Jentzsch si s domácím brankářem poradil a kotouč mu zasunul přesně mezi betony, a tak se z první gólové trefy mohli radovat také hosté. A ještě veselejší mohli být po střele Hadamczika od modré. Jeho pokus ale naštěstí pro Motor skončil jen na tyči domácí svatyně. Pět minut před koncem navíc měli další možnost, jak obrátit zápas a poprvé jít do vedení. Salzburští ale přesilovou hru před koncem nevyužili. Nejen, že ji nevyužili, taktéž v ní inkasovali branku, která rozhodla, kde dnes zůstanou všechny tři body. Martin Beránek využil zaváhání obránce na modré, obral ho o kotouč a vydal se do úniku. Zamíchal s kotoučem, zmátl Mnicha a z forhendu se trefil přesně nad lapačku – 2:1! A jelikož Salzburg na vyrovnání, i přes závěrečnou power-play, nestačil, Jihočeši se stali teprve druhým týmem, který v této sezóně nad rakouským celkem zvítězil!

Radek Bělohlav (České Budějovice): Myslím, že jsme navázali na minulé utkání. Odehráli jsme to v perfektním tempu. Soupeř chtěl také hrát parádní hokej, což se na úrovni zápasu odrazilo. Jsme rádi, že jsme měli to štěstí tento zápas vyhrát.