04.11.2016, Filip Kortus

SDO: CEB - KOL 7:1 - Starší dorost přejel Kolín

Od úvodních minut byl starší dorost lepším týmem a zcela zaslouženě rozdrtil soupeře z Kolína 7:1. O své výhře rozhodli mladíci Motoru ve druhé třetině, kdy soupeři odskočili o čtyři branky. Dvakrát se do listiny střelců zapsal obránce Rákosník, tři body si připsal slovenský útočník Sebastian Slávik.

Skvělý vstup do utkání měl starší dorost. V úvodních třech střídáních zatlačil na soupeře, vytvořil si gólové příležitosti, ale prosadil se až po deseti minutách hry. První velkou šanci zápasu spálil Lukáš Matys, když nevyzrál na Březinu bekhendovou střelou. Při další možnosti nedosáhl rychlík Silný na kotouč. Prosadil se až Dominik Kaisler, když dorazil střelu Matyse – 1:0. Šanci na srovnání měl Rulc, ale Ovsjannikov se vyznamenal dobrým zákrokem.

Ve druhé třetině dokázal Motor zúročit svůj tlak i gólově. V úvodu nasázel soupeři tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. První se trefil Robin Rákosník. Dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Z rychlého brejku přidal Motor třetí branku. Pendl z juniorky Tomáš Vochozka ideálně předložil puk Martinu Kašperovi, který přidal třetí zásah do kolínské sítě – 3:0. Druhou branku v zápase přidal obránce Robin Rákosník. Mezi kruhy prostřelil Březinu, čímž mu ukončil jeho působení v utkání – 4:0.

Hned v úvodu třetí třetiny se pokoušel o hattrick bek Robin Rákosník, na Maška si ale dvakrát nepřišel. „Búra“ do branky Středočechů přidal Vojtěch Krcho a výsledek pomalu začal zavánět debaklem – 5:0. Šestý úder zasadil pěknou individuální akcí Tomáš Vochozka. Ihned po naskočení ze střídačky se vyřítil do brejku a zkušenou střelou poslal brankáře soupeře dřímat – 6:0. O čestný zásah hostů se postaral z nájezdu Štěpánek a na konečných 7:1 upravil Sebastian Slávik.

Radek Bělohlav (České Budějovice): "Od prvních minut jsme byli jasně lepším celkem a zaslouženě jsme vyhráli. Odehráli jsme dobré utkání."