09.02.2018, Denisa Józsová

SDO: CEB - KLA 3:5 - Dorostenci nezvládli domácí utkání s Kladnem

Poslední dva zápasy čekají starší dorostence před reprezentační přestávkou. První z nich odehráli v Budvar aréně proti Kladnu. První třetina byla vyrovnaná, o čemž svědčí stav skóre po jejím skončení. Poté mělo ale více ze hry Kladno, které nakonec vyhrálo 5:3.

České Budějovice si ihned po patnácti vteřinách připsaly první vážnější šanci utkání. Ondřej Vaculík objel branku a chtěl zasunout puk k tyči, tam byl ovšem připravený Novotný. Když se neprosadili domácí, vstřelili branku hosté. Jihočeši se nepočínali moc dobře při bránění a Urban našel z rohu kluziště Petra Haška, který se střelou k tyči nemýlil. Jenže domácí hokejisté vyrovnali po necelých třech minutách, když hráli přesilou hru. Skvělý křižný pas dostal Šimon Masopust, který se trefil pod víko, a ještě k tomu k tyči. Uteklo pár minut a České Budějovice šly do vedení. Beránek vyslal parádní střelu, jenže ta se jen odrazila od břevna do zad hostujícího brankáře. V brankovišti se ovšem nejrychleji zorientoval Jan Vávra, který posunul puk za brankovou čáru. Středočeši poté zvedli svou aktivitu, ale Bláha, Filip, ani Bernat se prosadit nedokázali. Přesto ještě Kladno vyrovnalo do konce první třetiny, kdež hrálo početní výhodu. Do střely Bernata sáhl David Routa, který změnil směr puku, a ten skončil v bráně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také ve druhé třetině se brzo prosadilo Kladno, tentokrát to trvalo minutu a půl, když se opět prosadilo v přesilové hře. Samostatnou akcí se blýskl David Routa, jenž vypálil, ač byl tísněn, a Svobodovi puk propadl mezi rukou a tělem. Jenže neuběhly ani dvě minuty a bylo srovnáno. Jakub Čížek našel na hranici brankovišti Michala Silného, který propasíroval puk do brány. Posléze přebrali otěže hry Středočeši, přesto se zatím prosadit nedokázali. Až v polovině druhé třetiny se znovu ukázali domácí. Nejprve vyřešil Jakub Čížek přečíslení dva na jednoho střelou, a pak nechybělo moc Beránkovi, aby strhnul vedení na domácí stranu. Nakonec to byli ale hosté, kteří se ještě ve druhé periodě prosadili. To se dostali to přečíslení tři na jednoho. Bernat si vyměnil puk s Davidem Routou, který stelou zápěstím překonal budějovického brankáře.

Začátek třetí periody se domácím povedl, přesto vstřelit branku nedokázal. Nejprve se řítil Jakub Čížek sám na brankáře, ale ten jeho úmysl přečetl a zakročil. Skvělý zápas odchytal hostující brankář, jenž si nechal největší moment do 46. minuty, kdy se skvěle přesunul proti střele Řezáče. Posléze se domácí nechali několikrát zbytečně vyloučit, díky čemuž se Kladenští dostali do herní pohody, kterou ukázali vstřelenou brankou. Povedenou střelou se prezentoval Matěj Čermák. Motor se dostal do pořádného tlaku až v poslední minutě, a to už na body nestačilo.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Dnes jsme si bohužel prohráli utkání sami. Mohou za to především zbytečná vyloučení, která přicházela ve zlomových momentech.