29.01.2022, Adéla Hejdová

PCE - CEB 4:0 - Dorostenci padli bez vstřeleného gólu

Dorostenci podlehli v utkání o čelo tabulky Pardubicím, které se tak Českobudějovickým vzdálily na prvním místě na rozdíl šesti bodů. Motor tak čeká náročný finiš, aby si zajistil postup do play-off. Do toho totiž postoupí pouze vítězové skupin Střed, Západ a Východ, které doplní již jistou dvanáctku účastníků play-off, která vzešla ze základní části extraligy dorostu. Nadto se z postupu bude radovat i jeden tým, který bude nejlepší z druhých míst ve skupinách. I k tomuto postavení nyní Motoru pár bodů chybí.

Po čtvrtečním zrušeném zápase, kdy měli hrát dorostenci na domácím ledě s Táborem, v sobotu odehráli zápas v Pardubicích. Českobudějovickým dorostencům se nepodařilo vstřelit ani jednu branku a prohráli tak 4:0. Dynamo si tímto zápasem zvýšilo náskok o šest bodů na Motor a jsou tak v čele tabulky.

V první třetině byl aktivnější Motor, který se dostával do více šancí, ale ani tak se jim nepodařilo prostřelit pardubického brankáře Lukáše Matěchu. Ovšem první třetina se neobešla bez gólu. Několik minut před koncem třetiny se podařilo pardubickému útočníkovi Vítovi Pilařovi prostřelit brankáře Davida Cinku a Dynamo tak odcházelo do šaten s gólovým náskokem.

V druhé třetině bylo aktivnější Dynamo, a přes několik šancí na obou stranách se trefil jen pardubický útočník Milan Turena. Motor měl k dispozici dvě přesilovky, ale ani tak se jim nepodařilo překonat Lukáše Matěchu.

Bohužel ani ve třetí třetině se nepodařilo Motoru dvoubrankový náskok Dynama snížit a dostat puk za Matěchova záda. Pardubický Dominik Dostál se trefil ve třetí třetině hned dvakrát a potvrdil tak výhru Dynama.