03.03.2018, Denisa Józsová

MDO: SPA - CEB 6:1 - Mladší dorostenci nezvládli třetí třetinu

S cílem zlomit nepříznivou sérii porážek jeli mladší dorostenci na led Sparty. Dokonce se dostali do vedení zásluhou Pojara, ale nezvládli třetí třetinu, ve které inkasovali hned pětkrát. Celkem tak protáhli šňůru proher na třináct utkání.

Do utkání vstoupila lépe domácí Sparta, která ihned zkraje zápasu výrazně zatápěla hostující defenzivě. První velkou šanci si vypracoval Tomek, který však z bezprostřední blízkosti trefil jen náruč brankáře Korytara. V téže situaci se o pár okamžiků později objevil také Kubánek. Sparťanský velikán dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Na další gólovou příležitost fanoušci v hale čekali až do 16. minuty utkání. Slavíček ujížděl sám na branku hostí a svou ranou nastřelil držadlo hole českobudějovického brankáře!

Sparťané v první třetině na ledě takřka dominovali a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Psychickou vzpruhou pro ně mohla být přesilová hra, ale paradoxně nebezpečnější byli domácí. V první šanci se kolem posledního obránce protáhl Kubánek a poté také Kuracina. V obou dvou případech se vyznamenaly mrštné betony brankáře Korytara. Po první dvacetiminutovce tak oba týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Do prostřední části nastoupili sparťané opět ve velkém tempu a hosté jen ztěžka hledali protihru. Na konci 24. minuty se, jak slepý k houslím, dostal k puku Slavíček, naznačil kličku, budějovický brankář povyjel z branky, čehož domácí forvard nedokázal využít. Na první gólovou trefu čekala střelecká listina skoro až do půlky celého utkání a do vedení šli překvapivě Budějovičtí. Pavel Pojar si našel odražený kotouč a z otočky ho poslal svojí skrytou střelou do domácí branky.

Na sparťanech to však žádné následky nezanechalo, naopak ještě více se domácí mužstvo tlačilo za vyrovnáním. Toho se sparťané mohli dočkat ve 31. minutě, Vitouch v přečíslení dva na jednoho však mířil pouze do zadního plexiskla! Sparťanská aktivita však ani tentokrát neustoupila a v čase 35:37 hůl Tomáše Tomka ze všech nejrychleji dorazila kotouč za ležícího Korytara. Druhá část tedy nenapověděla, jaký tým bude mít ve třetí třetině výhodu, protože na světelné tabuli nadále svítily dvě jedničky.

Třetí dvacetiminutová porce už sparťanským borcům seděla na sto procent a Motor se jen zřídka dostával do větších příležitostí. Hned v první minutě poslal Spartu do jednobrankového vedení Jan Krupička, jenž obdržel přihrávku od Slavíčka a svižnou střelou z první trefil mezírku mezi lapačkou a betonem brankáře Korytara. Utkání nebylo ani v půlce závěrečné periody a brankový sudí musel opět rozsvítit červenou kontrolku gólu. Útočník Matěj Kuracina vyslal téměř z nulového úhlu přesnou ránu, která zapadla do sítě hostující svatyně. Odehrálo se dalších pár minut a stav zápasu se znovu pohnul. Obránce Tomáš Hamara stál ve správný čas na správném místě, když vystřelil přesně do horní části branky.

Necelé čtyři minuty před třetí sirénou šli sparťané pykat na trestnou lavici po faulu Brůny. Domácím to však nemuselo nikterak moc vadit, protože hned poté, co vyloučený obránce Sparty naskočil do hry, se Pražané prosadili již popáté! Maxim Kubánek si vybruslil k levé tyčce, odkud vyslal neuvěřitelně přesnou ránu do horního růžku hostující branky. A nebylo to všechno, v poslední minutě utkání padl totiž ještě jeden gól a opět byl tím šťastným hráč s pětkou na dresu. Brankář hostí vyrazil puk svými betony a u levé tyčky hlídkoval Maxim Kubánek, jenž i se štěstím procedil puk pod betonem Korytara.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Jsem rád, že jsme vyhráli. Od začátku bylo vidět, že jsme lepší. Vytvářeli jsme si šance, ale bohužel první dvě třetiny jsme nebyli schopní prostě dát gól. Chyběl nám větší důraz do branky a zakončení nebylo takové, jaké by mělo být. Poté jsme vstřelili dva góly a zápas se otočil na naši stranu. V závěru utkání nám tam ještě něco napadalo, ale myslím si, že takovéto skóre mělo být každou třetinu a nikdo by se nedivil. Motor byl trpělivý, a navíc nedělal moc chyb. Sice jsme se dostávali do šancí, ale oni byli hodně trpěliví. Myslím si, že kdyby to dneska skončilo dvouciferně, nemohl by se nikdo divit."

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): "Musím říct, že jsme s favoritem utkání dlouhou dobu drželi krok. Odmakali jsme to, klukům nemůžu nic vytknout. Pak se bohužel projevila síla soupeře. Je škoda, že jsme nedokázali hrát až do posledních minut, kdy jsme dostali dvě zbytečné branky. Tým je teď poskládaný všelijak, jelikož spousta hráčů je nemocná. My jsme dneska na Spartu přijeli s tím, že si chceme zahrát s chutí. Sparťané jsou fyzicky dobře vybavení, měli tlak do branky a na góly si počkali. Ta kvalita u nich je, my jsme se snažili hlavně svou bojovností se soupeřem vyrovnat krok. To se nám bohužel nepodařilo až do konce utkání."