06.03.2018, Denisa Józsová

MDO: LIB - CEB 8:1 - Mladší dorost zaznamenal debakl

S nelichotivou bilancí jeli mladší dorostenci na led severočeského Liberce. Bohužel i odtud odjeli s vysokou porážkou. Po první třetině byl sice stav bezbrankový, jenže Tygři se poté trefili hned osmkrát. O čestný zásah se postaral Jaroslav Pouzar, jenž snížil na 1:8.

Šestnáctka proti Českým Budějovicím nutně potřebovala vyhrát, aby měla větší šanci na udržení druhé příčky v nadstavbové skupině. První třetina však skončila bez branek, což nahrávalo do karet spíš Motoru.

Ve druhé třetině už se domácí prosadili. Po přihrávce Cikharta slavil Adam Měchura. Už o tři minuty později na první branku utkání Tygři navázali, bezchybně si počínal Vojtěch Jiruš. Ještě ve druhé periodě odskočili Liberečtí svému soupeři na rozdíl tří branek, když se trefil Vojtěch Strnad. Šelmy svého soupeře vysoko přestřílely 47:22, další góly se však dostavily až ve třetí periodě.

Už ve 41. minutě se prosadil Jan Cikhart, pak přišla pro hosty desetiminutovka hrůzy. Postupně byl úspěšný Tomáš Jakubec, podruhé v utkání Vojtěch Jiruš, Filip Jansa a Tomáš Nezbeda.

Vedení 8:0 nakonec zmírnil v 59. minutě Jaroslav Pouzar, jenž zaznamenal pro hosty čestný zásah. Druhou branku Českých Budějovic měl na hokejce v čase 59:34 Jakub Anderle, kterého fauloval v úniku Cikhart. Nicméně Pavel Čajan si připsal úspěšný zákrok a Tygři tak zvítězili 8:1.

Richard Lobo (Liberec): Měli jsme celý zápas víc ze hry. Soupeře jsme dostali do zápasu našimi zbytečnými fauly. Naštěstí nás za to nepotrestal. Od druhé třetiny jsme naší převahu proměnili i v branky. Každopádně máme spoustu zbytečných vyloučení a 2 trestné střílení ve 2 zápase po sobě. Tohle by nás v play off mohlo mrzet, budeme to muset zlepšit.