11.01.2018, Adam Pavlíček

MDO: CEB - PLZ 0:4 - Mladší dorost na lídra tabulky nestačil

Motoru to proti Plzni nevyšlo. Na první ledové ploše se sice srdnatě pral, ale na vstřelené branky Plzně v úvodu utkání odpovědět nedokázal. Zaváhání budou moci svěřenci Radka Kampfa napravit v sobotu, kdy pojedou bojovat o body na led pražské Sparty.

Neuplynuly ani tři minuty a Plzeň se mohla radovat z úvodního gólu zápasu. Vlastimil Kvasnička nabil do prostoru mezi kruhy Dominiku Soukupovi a ten z první trefil přesně horní růžek domácí branky. Netrvalo to vůbec dlouho a bylo to o dva góly. Na domácí branku vypálil Jan Slanina, z jeho pokusem si ještě Lidák poradil. Nestačil však na dorážku Tomáše Hollara, který nadvakrát procpal puk až do branky. Třetí branku již v prvních deseti minutách hry mohl obstarat Jakub Hamšík, z vrcholku kruhu ale trefil jen horní tyč. Oběma týmům byla následně nabídnuta přesilová hra, jenže na obou stranách zůstala nevyužita. Dvě minuty před koncem periody vymyslel chytrou akci Milan Steinbrückner, který nahazoval puk před branku. Naštěstí pro Motor ho domácí obránce stihl srazit včas. O pár chvil později se vyznamenal Karel Čech, brankář Plzně. Vychytal totiž nájezd Jakuba Anderleho, jenž se svým zakončením mezi betony neuspěl.

Podobně jako na začátku celého utkání, tak také v druhé třetině Plzeňští vstřelili gól hned v úvodu třetiny. Hosté ještě nevyužili přečíslení tři na jednoho, o pár sekund později už ale byli úspěšní. Tomáš Hollar zvolil perfektní střelu zpoza obránce, kterou poslal přímo do levého horního růžku - 0:3. Po této akci ujel do nájezdu Dominik Soukup, nicméně bekhendovým pokusem si na Lidáka nepřišel. Hostující tým neuspěl ani v následujících okamžicích, kdy domácí za žádnou cenu nechtěl pustit z obranného pásma pryč. Čtvrtého vstřeleného gólu dosáhla Plzeň ještě před koncem druhé dvacetiminutovky, jenže ten nemohl být uznán pro vysokou hůl. Velmi pohlednou akci předvedl na druhé straně domácí Petr Lukeš. Proháčkoval se mezi plzeňskou obranou až k puku, ale jeho pokus do protipohybu Čech zneškodnil. Po druhé třetině tedy 3:0 z pohledu Plzně.

V poslední třetině se obrázek hry příliš neměnil. Byla to Plzeň, která byla o něco aktivnějším týmem na puku. Navíc předváděná hra hostí v útočném pásmu dnes nesla jen málo negativ. Trend utkání, tedy vstřelit branku na začátku periody, mohl potvrdil Jan Slanina. V přečíslení ho ale Martin Lidák vychytal svým levým betonem. Motor se dokázal ubránit také v oslabení, blízko k inkasování měl ale při pokusu Vlastimila Kvasničky. Kvasnička sebral kotouč u brankového oblouku a vytočil se tak, aby mohl střílet. Mířil do horních pater branky, nicméně Lidák předvedl dobrý zákrok a ramenem střelu vyrazil. Dobrou šanci ale měli také Českobudějovičtí. Jan Janoch s Adamem Rybou jeli dva na jednoho. První jmenovaný se nerozpakoval a ze všech sil napálil kotouč na Čecha. Brankář Plzně si povyjel z branky a na hranici svého brankoviště střelu uschoval ve výstroji. A tak se z branky mohla radovat opět Plzeň. Altrichter poslal pas na hůl Jakuba Slaniny, jenž zpečetil výhru svého celku a upravil na konečných 0:4 z pohledu hráčů Motoru.

Radek Kampf (České Budějovice): Plzeň nám dnes vrátila porážku z jejího ledu. V tom utkání byli hráči ochotní bojovat, nyní nám ale Plzeň dala dva rychlé góly a navíc nám naložili, hráli do těla, byli důrazní. My jsme osobní souboje prohrávali, i přesto, že jsme si před zápasem řekli, že je musíme vyhrávat, protože hrajeme doma. Přetlačili nás a bohužel hráči dnes nebyli ochotní toto plnit. Pár šancí, kdy jsme mohli dát branku, jsme měli, ale neproměnili jsme je, což je škoda. Navíc i hráči by si nějaký ten gól dát potřebovali. Plzeň ale podržel také gólman. Jak ale říkám, není ochota hrát poctivý hokej. Myslíme si, že jsme hokejisti, kteří to hrát nemusí, ale dnešní hokejový trend je úplně jiný.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Z naší strany to byl dnes hodně podobný výkon tomu z Liberce v minulém kole. I dnes jsme totiž neproměnili spousty šancí a domácí téměř k ničemu nepustili. Soupeře v tomto ohledu dost šetříme. Dařily se nám ale vstupy do třetin, výborně také zachytal brankář. Nejdou nám teď moc přesilovky, o to víc si ale ceníme toho, že zápasy vyhráváme v situacích pět na pět. Na některé věci se ovšem musíme v tréninku opět více zaměřit.