27.01.2013, Petr Kaše

MDO: CEB - HBR 7:1 - Mladší dorostenci si s chutí zastříleli

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Mladší dorostenci navázali na tříbodový zisk z Jihlavy a v domácím prostředí si bez problémů poradili se stejně starými hokejisty Havlíčkovo Brodu, kterým patří v tabulce předposlední místo. Třemi body za dvě branky a přihrávku se blýskl útočník David Matějka.

Budějovičtí potvrzovali roli favorita hned od začátku utkání a ve třetí minutě šli do vedení zásluhou Tomáše Fencla. V deváté minutě byl vyloučen hostující Kopic za krosček, čehož využil svou druhou brankou opět Tomáš Fencl. V závěru první části dostali hosté možnost snížit v přesilové hře, ale Kváču se jim překonat nepodařilo.

Také do druhé části měli domácí mladíci výborný nástup. David Matějka zvyšoval při další přesilovce již na rozdíl tří branek. Za další tři minuty vyhnal Brože z branky Nathan Vráblík, kterému asistoval Matějka. Do branky Havlíčkova Brodu se postavil David Marek, který sledoval, jak jeho spoluhráči při přesilové hře snižují na 1:4, jmenovitě to byl Jan Vacek. Za 26 vteřin to bylo již zase o čtyři branky. Marek poprvé inkasoval, když ho překonal druhou brankou v utkání David Matějka. Ještě do přestávky se prosadil domácí útočník Michal Bláha a o vítězství českobudějovických dorostenců bylo rozhodnuto.

V závěrečné části přidali Jihočeši jednu branku zásluhou Jana Farky, čímž definitivně stvrdili své vítězství. Havlíčkův Brod, který přicestoval do Budvar arény pouze se třemi nekompletními formacemi, zůstává předposlední, Jihočechům patří čtvrté místo.