09.08.2022, Denisa Józsová

KLA - CEB 7:2 - Omlazený výběr Motoru na Kladno nestačil

K druhému přátelskému utkání se České Budějovice vydaly na led Příbrami, kde se střetly s Kladnem. Trenéři se rozhodli poslat do utkání hodně omlazenou sestavu a do branky se znovu podíval Jan Strmeň. Domácí hokejisté ale již od začátku duelu udávali tempo a po první třetině vedli o tři branky. Jejich náskok se v průběhu zápasu víceméně držel a Rytíři nakonec vyhráli jasně 7:2

Přátelské utkání, které se mezi Kladnem a Budějovicemi konalo v Příbrami, odstartovali lépe Středočeši, kteří se dostali do vedení po necelých třech minutách. Jaromír Pytlík se nenechal odstavit od kotouče a zpoza branky našel úplně volného Ladislava Zikmunda, jenž si sám před Strmeněm poradil – 1:0. Jen kousek ke srovnání stavu chyběl Romanu Vráblíkovi, avšak jeho pokus zastavila tyčka. Tak se znovu prosadil domácí celek. Tomáš Plekanec skvěle vystihl kombinaci Motoru ve středním pásmu a pelášil v přečíslení dva na jednoho na brankáře Českých Budějovic. Celou akci nakonec vzal na sebe a prudkou ranou o zadní tyč zvýšil náskok svého celku – 2:0. O dvacet sedm sekund později se navíc Kladno trefilo znovu. Doslova totiž vyšachovalo obranu Jihočechů, načež Jaromír Pytlík našel hokejku Ondřeje Bláhy, jenž se bezpečně prosadil – 3:0. Motoru tedy první třetina ani trochu nevyšla a do kabin šel za nepříznivé třígólové ztráty.

Krátce po startu prostřední části si Motor zahrál přesilovou hru, kterou se mu povedlo využít. Nahození Lukáše Doudery od levého mantinelu tečoval Vojtěch Tomeček, který tak zapsal první gól za České Budějovice. Úspěšnou přesilovou hru v početní výhodě předvedli také Rytíři v druhé periodě. Martin Kehar vyslal křižnou přihrávku na vrcholek levého kruhu, odkud vyslal bombu z první Martin Procházka, čímž vrátil domácím tříbrankový náskok – 4:1. O několik momentů později mělo Kladno další přesilovou hru, avšak velká šance Jaromíra Pytlíka zůstala nevyužita, a tak se tentokrát Jihočeši ubránili. O pár chvil později navíc sami udeřili. Kristofers Bindulis nahodil touš, který skončil až za zády Brízgaly – 4:2. Tento stav ovšem moc dlouho nevydržel. Martin Procházka totiž o minutu později našel úplně volného Miroslava Indráka, jenž forhendovou kličkou zapsal už pátý zásah Kladna – 5:2. I po druhé části tak Motor prohrával o tři góly.

Také začátek poslední části přinesl gól, tentokrát do sítě Motoru. Kladno totiž využilo dlouho přesilovku pět na čtyři. Ladislav Zikmund sice střelou z první úspěšný nebyl, avšak kotouč se příhodně odrazil na hůl Matěje Berana, jenž už dával do prázdné – 6:2. Ještě navýšit náskok Kladna mohl Jihočechům velmi dobře známý Jakub Babka, ale jeho střela z ideální pozice nakonec v brance neskončila. V závěru duelu si ještě jednu přesilovou hru zahrály České Budějovice. Využít ji se jim ale nepovedlo. Kladno navíc minutu a půl před koncem přidalo ještě jeden gól. Jihočeši to zkusili ještě bez gólmana, za což je potrestal Tomáš Plekanec, jenž se trefil z obranné modré do prázdné - 7:2.