19.08.2012, Petr Novotný

KAR - CEB 3:1 - Ani druhý zápas výhru nepřinesl

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočeši nedokázali bodovat ani ve svém druhém zápase na turné po severských zemích. Po prohře na ledě týmu Lulea nezvládli ani duel v hale Kärpätu Oulu. Domácí tým vyhrál 3:1, když dokázal dvakrát využít přesilovou hru. Jihočeši jen snížili Alešem Kotalíkem. Při snaze o vyrovnání pak skóroval Tomáš Plíhal do prázdné branky a uzavřel skóre utkání. V pátek nastoupí HC MOUNTFIELD doma proti Hamburku.

V pátek na ledě švédského celku Lulea neuspěli. V neděli chtěli hokejisté HC MOUNTFIELD své zaváhání odčinit. A jaká byla realita? Lepší hra, vyrovnanější zápas, ale efekt by stejný. 0 bodů.

Jihočeši přitom do zápasu s Kärpätem Oulu vstoupili dobře. Hráli aktivně, vypracovali si několik šanci. Ale nakonec doplatili na vyloučené hráče. Už ve druhé přesilové hře dokázal zužitkovat pěknou nacvičenou akci Kähkönen a poslal Kärpät do vedení - 1:0. První útočná formace domácí týmu nakonec sehrála rozhodující roli v celém zápase. Jihočechy inkasovaná branka rozhodila a tak se do hry dostávali pomaleji. Krok se soupeřem srovnali v závěru třetiny, ale v jejich aktivitě je znovu přibrzdilo vyloučení a hra o jednoho hráče méně.

Do druhé třetiny vstoupili Jihočeši velice aktivně. Mertl si dokonce vypracoval ve 24. minutě vyloženou šanci. Nicméně to bylo zase vyloučení, zase hra v oslabení, která pomohla Kärpätu k navýšení vedení. Ve 26. minutě se prosadil Čech ve službách Oulu Tomáš Plíhal a poslal svůj tým do vedení 2:0. Jihočeši měli několik solidních příležitostí, nicméně ani jednu z nich nedokázali dát. Když se neprosadil v úniku ani Aleš Kotalík, šlo se po dvou třech do šaten za vedení Oulu o dva góly.

Třetí třetina nakonec přinela kýžené snížení. Hráči HC MOUNTFIELD se zakousli do soupeře a vynutili si tlak, který zužitkovali v 50. minutě. Jiří Šimánek zatáhl puk do útočné třetiny, přenechal ho Aleši Kotalíkovi , který mířil přesně – 2:1. Ovšem to bylo také ze strany Jihočechů všechno. Závěr už tak povedený nebyl. Jihočeši vsadili všechno na srovnání. Ale měli smůlu. Do prázdné branky a uklidil puk Tomáš Plíhal - 3:1.