11.10.2024, Michal Špírek

Juniorka těsně padla ve Vítkovicích

Junioři Banes Motor nestačili na Vítkovice. K Matyáši Humeníkovi, který se trefil dvakrát, už se bohužel další spoluhráč nepřidal a domácím tak stačily k tříbodovému úspěchu gólové trefy z první třetiny.

V tabulce na tom před vzájemným zápasem byli lépe hosté, které zdobí kvalitní defenziva. Ale už v 5. minutě na ni tentokrát Vítkovičtí našli recept . Po nahrávce Žídka sprintoval k hostující kleci Štiak s ŠIMONEM FASNEREM, který prudce prostřelil Schacherla – 1:0. V 10. minutě bylo vyrovnáno! Hosté se natlačili před domácí branku, Hochovu nahrávku poslal do horní části branky MATYÁŠ HUMENÍK – 1:1. Gólově bohatá třetina pokračovala. A třetí brance se podivili snad všichni, nejvíce ale asi hostující gólman, kterému nebylo jasné, proč sudí ukazuje do branky a kde vlastně puk je. Po Žídkově střele se jej ale podařilo za brankovou čáru dostat SEBASTIÁNOVI GLASOVI – 2:1. V 16. minutě už to bylo 3:1. Man nahrál Přibylovi o mantinel, ten si vyjel k modré, z otočky našel volnějšího PETRA PAVELCE, který zleva prostřelil Schacherla – 3:1.

Ve druhé třetině ani jeden z týmů nevyužil nabídnutou přesilovku, ve 30. minutě Schacherl vychytal Pavelcův nájezd. Další velká šance přišla až ve 37. minutě, kdy právě Pavelec byl vyloučen a Motor hrál přesilovku. Rychlá kombinace skončila na holi MATYÁŠE HUMENÍKA, který hned z první poslal puk za Vávru a potrestal tak vítkovický faul – 3:2.

Motor se tak ve třetí třetině mohl hnát za srovnáním. Skvělá spolupráce hostujícího Lva s Pitlem v brance neskončila, Vávra se stačil roztáhnout po celé délce branky. Jihočeši nevyužili přesilovku, neskórovali ani při odvolání brankáře a pozorně bránící domácí se tak radovali z těsného vítězství.

David Vrbata (trenér Motoru): Z naší strany velice špatná první třetina, která ovlivnila celé utkání. Co naplat, že jsme soupeře přestříleli 51:22, když jsme i 100% šance neproměnili.

Sportovní manažer Jiří Novotný nastiňuje další...

Jihočeši nemají dobrý vstup do sezóny. V pátek proti Kladnu přerušili šňůru pěti porážek, když vyhráli 3:0, čímž se odpoutali z...

Dnes nastoupíme v této sestavě!

Před 110 lety se narodil bývalý hráč našeho klubu Bohumil Lejsek. V A týmu hrál v sezoně 1932-33, v mistrovských zápasech dal i 1...