30.03.2023, Michal Špírek

Juniorka porazila Chomutov i potřetí a slaví postup do finále!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další překážka z cesty za vysněným postupem do extraligy juniorů odstraněna! Motor se s Chomutovem v semifinále nepáral. Doma vyhrál 4:1 a 8:2, ve čtvrtečním zápase na ledě soupeře uspěl vysoko 5:0. Čisté konto udržel brankář Michal Kalista, dvě branky vsítil David Putz. Ve finále se juniorka střetne jedním z dvojice Přerov - Vsetín. Finálovou sérii začnou Českobudějovičtí dvojzápasem v Budvar aréně (středa, čtvrtek 5. a 6. dubna), více informací přineseme brzy na webových stránkách.

První třetina byla hodně opatrná a Piráti se favorizovanému Motoru dobře bránili. Motor nevyužil nabídnuté přesilové hry, jednou šli domácí na trestnou lavici po tvrdém ataku na Březinu, který se po nárazu do mantinelu jen těžko sbíral zpět na nohy. Hosté byli nadále aktivnější a do první skutečně tutové šance se dostali na konci předposlední minuty třetiny, kdy Marcel Kříž zakončoval do prázdné branky, ale Sluka zakročil na poslední chvíli betonem.

Skóre i přes hostující převahu mohli otevřít domácí, na startu druhé části unikl Dominik Mišovic, který šel do bekhendové kličky a zakončoval jen do boční sítě. Stejný hráč se dostal u levé tyčky k další šanci, ale puk skončil na betonu Kalisty. A tak trestali hosté. Piráti chybovali za brankou, puk byl rychle poslán mezi kruhy a David Putz se prosadil po ledě – 0:1. Hned po vhazování mohl navýšit Vavřík, ale Sluka jeho zakončení pokryl. O dvě minuty později to o dva góly už bylo, Tomáš Březina se v nabízené výhodě prosadil od modré čáry – 0:2. Po půlhodině navýšil na rozdíl tří tref David Putz, který využil chyby Dominika Mišovice a po efektním zakončení mezi nohama dal Motoru ještě větší klid na hokejky – 0:3. Vzápětí mohl dát čtvrtý gól Sochor, ale ten samostatný únik nevyřešil gólovou střelou.

Ve třetí třetině se na konci dvojnásobné přesilovky prosadil Daniel Hála a pomohla mu k tomu i branková konstrukce – 0:4. Skóre duelu uzavřel minutu a půl před koncem Daniel Kotous, který před Slukou tečoval svižné nahození Gajdolína – 0:5. Jihočeši tak opanovali i třetí duel série a po zásluze postoupili do finále.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Vyvíjelo se to asi nejlépe ze všech tří zápasů série. Samozřejmě to dopadlo, jak to dopadlo. Teď po zápase je to docela hořké. Věděli jsme, že jsou České Budějovice favoritem a od začátku nám to ukazovaly. Jsme zklamaní, protože jsme měli úžasný nástup do play-off a mysleli jsme si, že můžeme být týmem, který je více potrápí, což se nestalo. Mrzí nás, že po sérii s Brnem nás skolila viróza a nějaká zranění, takže jsme nebyli ani fit. Nevymlouváme se, ale tak to prostě bývá.“

Karel Herr (Motor)

Jaká byla série s Chomutovem?
V prvním a třetím utkání pro nás byly trochu těžší první třetiny, když pouze ve druhém se nám podařilo soupeřům ve skóre utéct a utkání se pak už víceméně jen dohrávalo. Ale začátek prvního i třetího zápasu nenapovídal o tom, že by zápasy měl mít úplně hladký průběh. Museli jsme si to odpracovat, soustředili jsme se na to, že se soupeř může kdykoliv vrátit do hry.

Některé z branek padly i exhibičním způsobem, jak to hodnotíte?
Úplně rádi to jako trenéři nevidíme. Snažíme se kluky stále vracet k tomu, aby měli pokoru, že na showtime bude čas jindy. Musíme hodně střílet, chodit do brány a finesy si nechávat do tréninku. Ale na druhou stranu, kluky to baví, lidi to baví, musíme tak najít nějaký balanc.

Jak je na tom tým po semifinále po zdravotní stránce? Ve třetím zápase byl ošklivě atakován u mantinelu Březina.
Musím zaťukat, že jsou všichni hráči v pořádku.

Soupeřem týmu ve finále bude buď Přerov nebo Vsetín.