26.03.2022, Michal Špírek

Junioři se s extraligou rozloučili porážkou

Poslední domácí zápas svěřenci Karla Herra zvládli vítězně, když si poradili s Litvínovem, ale v závěrečném utkání sezóny Jihočeši padli na ledě Havířova. Motor prožil v juniorské soutěži velmi neúspěšnou sezónu, výsledkem je sestup do první ligy juniorů a České Budějovice budou v příštím roce usilovat o rychlý návrat mezi mládežnickou elitu.

Lepší vstup do utkání měli hráči AZetu, Motor snad byl ještě myšlenkami v autobuse, jeho hráči měli v úvodu na ledě horší pohyb. Havířov měl v prvních deseti minutách k dispozici dvě přesilové hry, ty ale nedokázal využít. Gól přišel až ve 12. minutě, to se prosadil Pavel Makovec, který se dostal v mezikruží ke sraženému puku a poslal ho mezi beton a lapačku, Maleček neměl šanci zasáhnout, 1:0. AZ nepolevoval v tlaku a byl za to odměněn Adamem Middletonem. Ten v 15. minutě zakončil parádní souhru celé trojice, když zpoza branky poslal puk okolo levé tyčky, 2:0. Tímto stavem skončila i první perioda.

Druhé dějství přineslo rychlou branku Havířova, kapitán Filip Byčkov ve 21. minutě ujel po 25 vteřinách hry a prostřelil gólmana Malečka, 3:0. Domácí pokračovali v tlaku na Motor, ve 27. minutě se po závaru u branky nejlépe zorientoval Adam Middleton, Havířov už vedl 4:0. Domácí poté poněkud polevili, Motor byl aktivnější a ve 39. minutě jej dostal na světelnou tabuli Adam Turek, 4:1. Takto skončila druhá perioda.

Třetí dvacetiminutovka přinesla rychlou branku hostů, ve 42. minutě snížil na rozdíl dvou gólů Dominik Vaněk po závaru před gólmanem Zlatnickým, 4:2. Tempo nám trochu opadlo, přesto byl v GASCONTROL Aréně k vidění ještě jeden gól. V 50. minutě se dostal ke střele Pavel Makovec, ten poslal střelu na Malečka, kterému vypadla z lapačky a došourala se až za brankovou čáru, 5:2. Motor si vzal oddechový čas a tři minuty před třetí sirénou hrál bez gólmana v šesti bruslařích na ledě, ale nebylo to nic platné. AZ doma zvítězil nad Motorem poměrem 5:2.