18.02.2024, Michal Špírek

JUN: Ze Zlína odjel Motor s nepořízenou

V sobotu se juniorka Motoru představila na domácím ledě, a to vítězně. Už o den později cestovala do dalekého Zlína a zde už Jihočeši tak povedené utkání nesehráli. Prohráli 1:4, jediný gól vstřelil Richard Pitel.

Hned ve druhé minutě šli Berani do čtyř, ale oslabení přečkali. Hosté jim také nabídli možnost přesilové hry po opakovaném porušení pravidel na buly, čehož využil Martin Holba přesnou ranou do horního růžku. Následně se Martin Vaculík ocitl před prázdnou brankou po nahrávce od Lukáše Heše, ale neměl volnou hůl k zakončení.

Zlín vstoupil do druhé třetiny tlakem, který přetavil v další početní výhodu. V ní se však Richard Pitel hnal sám na branku a jen Uherkův instinktivní zákrok zabránil brance. V polovině utkání zvýšil Martin Vaculík, když jen zametl Klimkovu přihrávku do odkryté klece.

Na začátku třetí třetiny měli domácí několik šancí, Adamu Lacigovi se puk svezl v přečíslení tři na jednoho a Pilát neprostřelil brankáře Maříka v samostatném úniku. Následně svůj tým oslabil Lukáš Heš, který zamířil po faulu kolenem do šaten, zatímco jeho spoluhráči museli bránit pětiminutové oslabení. Po jeho skončení hráli hosté v šesti, Jakub Čechmánek šancí na zvýšení nepohrdl a dal svému týmu tříbrankové vedení.

Richard Pitel sice dokázal snížit, ale ševci drama nedopustili. Adam Laciga potvrdil výhru dvě a půl minuty před koncem střelou do prázdné branky. Zlínští tak získali velmi cenné tři body do tabulky, které jim pět kol před koncem vylepšily pozici pro boj o play-off.

David Vrbata (trenér Motoru): "Bohužel jsme si zápas prohráli sami. Soupeř využil nabídnuté přesilové hry, my jsme si naopak touto disciplínou nepomohli a tahali jsme celý zápas za kratší konec."