MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.01.2022, Michal Špírek, Lukáš Mihal, foto: Vojtěch Jurák (ZLN)

JUN: ZLN - CEB 4:5sn - Pouzar v závěru srovnal, dva body zařídil Chlubna

V utkání 32. kola Motor doháněl náskok soupeře. Ještě v 58. minutě prohrával 2:4, ale pak se dvakrát prosadil Jaroslav Pouzar, na 4:4 srovnal dokonce až v čase 59:46. V prodloužení se pak také podruhé v utkání trefil Tomáš Chlubna a juniorka si tak po čase mohla užít vítěznou radost.

První dějství utkání začalo lépe pro favorizované Berany, kteří se zazněním závěrečné sirény odcházeli do kabin s vedením jedné branky. Právě o tento gól se postaral pouhou minutu před koncem úvodní třetiny Šimon Frömel. Jeho střela mířená přesně k tyči letěla tak dobře, že dokonce rozezněla i brankovou konstrukci.

Během druhé dvacetiminutovky dokázali udržet ševci nastolené dominantní tempo, díky kterému se jim podařilo vyhrát i tuto třetinu, a to opět s rozdílem jediné branky. Tentokrát ale musel z branky kotouč lovit poprvé i brankář domácího celku. Nejdříve se ale prosadil po méně než minutě od úvodního buly Jakub Čechmánek. Jeho první zakončení mu sice nevyšlo, k jeho štěstí se ale následně dostal k odraženému kotouči, který poslal do již zcela prázdné brány. V závěru třetiny ale přišlo vyloučení z řad žlutomodrých, které bylo následně i náležitě potrestané. Nedisciplinovanost domácího mančaftu dokázal těsně po konci početní výhody využít Tomáš Chlubna, který tak snížil rozdíl opět na jednobrankový. On ani jeho spoluhráči ale na odpověď jejich soupeře nemuseli dlouho čekat, o pouhou půlminutu později se totiž blýskl gólem Jakub Masař. I on využil své mířidla natolik přesně, že při jeho zakončení rozezněl brankovou konstrukci.

Během poslední části základní hrací doby ale přišlo nevídané selhaní Beranů, kteří naprosto nezvládli závěr utkání a dovolili svému soupeři rovnou tři góly. Ten první padl už po necelých čtyřech minutách hry, a to opět po dalším vyloučení hráče z domácího týmu. V tomto případě se prosadil Filip Petrásek. Původně se k zakončení dostal jeden z jeho spoluhráčů, který sice na zlínského gólmana nevyzrál, postaral se ale o to, že zlínskému brankáři smolně propadl kotouč za jeho záda. Následná dorážka zmiňovaného útočníka tak mířila do zcela nehlídané brány. O pár chvil později se ale na druhé straně prosadil Lukáš Chludil. Právě on se tak podepsal rovnou pod tři zlínské góly, tentokrát ale jako jeho autor. Docílil toho svým nekompromisním pokusem od pravého kruhu, kterému razance opravdu nescházela. Poté ale přišel z domácího pohledu tříminutový horor, jehož dějem byl velký kolaps ševců, kteří si vůbec nedokázali pohlídat Jaroslava Pouzara. Právě on se postaral o obě branky v závěru této třetiny, z čehož ta druhá padla pouhých čtrnáct vteřin před vypršením časomíry.

Vysílení Berani nedokázali využít svých šancí ani v prodloužení, což hrálo do karet jejich soupeři. Tomu se tak podařilo po dvou minutách hry překonat již popáté zlínského gólmana, konkrétně se o to zasloužil Tomáš Chlubna, který se v utkání prosadil již podruhé. Díky tomu si tak domů mohli hráči Motoru odvézt dva velmi důležité body z ledu poměrně nelehkého soupeře.

Sociální sítě

50. narozeniny slaví bývalý obránce Jiří Hála. V ČB 4 sezony, 68 zápasů, 3 góly a 6 bodů. Člen postupového týmu 1992 a bronzového...

Před 100 lety se narodil Vintíř Němec. V ČB 9 sezon, cca 100 zápasů, 77 gólů. Člen mistrovského týmu 1951 a bronzového týmu 1953....

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…Jiří Patera v předminulé extraligové sezoně oblékal dres Motoru, než se vrátil zpátky do Ameriky.. V...

O víkendu jsme hráli fotbalovou exhibici v Nemanicích, mrkněte do fotogalerie! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…