21.09.2024, Michal Špírek, Marie Valentová

JUN: Vyrovnání 29 vteřin před koncem. A vítězné nájezdy!

Juniorka se představila na ledě Karlových Varů. Ty šly do vedení, ale Vachun a Hoch skóre překlopili v hostující prospěch. Pak se dvakrát prosadil domácí Šmajda a byli to motoráci, kteří v poslední minutě srovnali díky Křížovi na 3:3. V nájezdech se jako jediný prosadil Hoch a druhý bod tak zamířil na jihočeské konto.

Už v loňské sezoně byly vzájemné zápasy mezi energetiky a Jihočechy jako na horské dráze a vypadá to, že v letošní sezoně tato tradice zatím pokračuje. Do vedení šli jako první energetici poté, co v poněkud krkolomné pozici vybojoval u mantinelu puk Petr Vojáček a přenechal ho Davidovi Šilhanovi. Ten ho zatáhl k bližší tyčce odkud nahrál Pepinovi Langmeierovi, který svou střelu stihl poslat do mezery mezi tyčku a přesunujícího se gólmana Motoru - 1:0. Zhruba o tři minuty bylo srovnáno díky Dominikovi Vachunovi, který se rozmáchl u modré přesně proti brance a propálil vše co mu stálo v cestě - 1:1.

Ve dvacáté třetí minutě si Jihočeši převzali vedení poté ,co z hranice kruhu pálil zapomenutý Štěpán Hoch, který puk nasměroval do branky u bližší tyčky zřejmě pod Oršulákovou lapačkou - 1:2. Na srovnání si energetici počkali do třicáté třetí třetiny, kdy si Samuel Šmajda v rohu pásma Motoru vybojoval puk, který tam poslal David Varvařovský. Sam s ním pak sjel do kruhu a a odtud pálil přesně pod víko - 2:2.

Ve vlastním oslabení Matyáš Váňa i přes dotírání tří soupeřů ubránil puk, který pak od hrazení předal Samuelovi Šmajdovi, který se přihnal na hranici kruhu. Odtud urostlý útočník překonal hostujícího gólmana střelou ke vzdálenější tyčce - 3:2. Když už to vypadalo, že energetici oslaví výhru za tři body. Přišla studená sprcha z hole Marcela Kříže, který v čase 59:31 našel při zakončení ze spodní hranice kruhu mezeru u bližší tyčky - 3:3.

V prodloužení se žádný z týmů neprosadil a tak opět došlo na nájezdy. V těch jako jediný uspěl Štěpán Hoch a tak bod navíc putoval do Českých Budějovic. V dresu soupeře se z výhry radovali i útočník Viktor Wardas a Jan Česnohlídek, kteří se na jih Čech přesunuli právě z Energie. Energetikům nakonec zbyl jeden bod.

Po sedmi zápasech mají junioři na kontě sedm bodů. Vzhledem k tomu, že už brzy bude odehraná třetina základní části, budou muset začít sbírat body trošku víc. Uvidíme zda se jim zadaří příští týden na tripu ve východních Čechách.

David Vrbata (trenér Motoru): "Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, tak dva body pro nás mají cenu zlata."

DNES HRAJEME DOMA! | Po Dynamu dnes do Budvar arény zamíří @hcspartapraha! Přijďte podpořit naše kluky na cestě za dalším domácím...

Po 4 letech bude Motor hrát doma ve žlutých dresech. Vůbec poprvé v extralize a po 36 letech v nejvyšší soutěži!

Start sezony se Motoru doma náramně podařil! iFortuna.cz rozdávala puky a dárky v soutěžích, fandilo se a vyhrálo se ??Najdete se...

Start sezony se Motoru doma náramně podařil. Najdete se na videu, které ukazuje atmosféru prvních duelů?