20.09.2024, Michal Špírek, Vojtěch Honzík

JUN: Motor si vylámal zuby na litvínovském brankáři

Juniorka nedokázala v zápase překonat litvínovského gólmana Trejbala, za jeho záda nepronikla ani jedna z 21 střel. Domácí tak uspěli výsledkem 3:0.

Oba celky se vloni v rámci DHL extraligy juniorů potkaly osmkrát, ani jednou se neprodlužovalo a bilance byla zcela vyrovnaná.

Tentokrát začali v brzkém oslabení černožlutí, situace ale zvládli. A naopak to později byli oni, kdo otevřel dnešní střelecký výčet. Novák oslovil v dobré pozici před Jansou Davida Grosskopfa, který nezaváhal. Před přestávkou ještě Jihočeši nevyužili další početní výhodu, o přestávce se tak z fotbalového vedení radoval Litvínov.

Jako první se v druhé třetině osmělil Beran, tvrdá rána od modré se ale mezi tři tyče nevešla. Ze stejného místa po chvilce pálil také Gřegořek, pokus byl ještě tečovaný, leč Trejbal dokázal zakročit. Když oba celky následně nevyužily po nabídnuté početní výhodě, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Poslední dějství se již o změnu skóre postaralo. Hned v jeho úvodu nabruslil do palebné pozice Lukáš Tůma a mířil více než dobře. Následné početní výhody na obou stranách více o vítězi dnešního střetnutí nenapověděly, to až ta závěrečná na samém konci základní hrací doby. Verva totiž dokázala zásluhou Ondřeje Postla i ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře rozvlnit síť a slaví tak cenné vítězství.

David Vrbata (trenér Motoru): "První třetina z naší strany nebyla optimální. Druhou a třetí třetinu se náš výkon zvedl, ale bohužel jsme nebyli schopni překonat brankáře domácích, proto z utkání odcházíme bez bodu."

DNES HRAJEME DOMA! | Po Dynamu dnes do Budvar arény zamíří @hcspartapraha! Přijďte podpořit naše kluky na cestě za dalším domácím...

Po 4 letech bude Motor hrát doma ve žlutých dresech. Vůbec poprvé v extralize a po 36 letech v nejvyšší soutěži!

Start sezony se Motoru doma náramně podařil! iFortuna.cz rozdávala puky a dárky v soutěžích, fandilo se a vyhrálo se ??Najdete se...

Start sezony se Motoru doma náramně podařil. Najdete se na videu, které ukazuje atmosféru prvních duelů?