před 3 dny, Michal Špírek, Filip Schuster

JUN: Motor nastřílel na ledě Slavie šest branek

Druhé utkání sezóny a opět na venkovním ledě. Na Slavii slavila českobudějovická juniorka vítězný úspěch. V zápase sice prohrávala, ale ve druhé třetině otočili Jihočeši skóre ve svůj prospěch a nakonec si připsali přesvědčivé vítězství. Po třech bodech zapsali v zápase Pitel, Hoch a Tomas, dvakrát přesně mířil Aulický.

Pražané začali utkání lépe a díky rychlé brance se v početní výhodě dostali do vedení. Martin Vašíček našel zpoza branky volného Lukáše Nováka, který otevřel přízemní střelou skóre.

Ještě na konci první třetiny mohl vyrovnat Jakub Lev, ten ale polootevřenou branku vůbec netrefil. Hokejisty Motoru to nemuselo dlouho mrzet. Ve druhé části došlo z jejich strany k výraznému zlepšení a zásluhou Marcela Kříže srovnali. Mladý útočník zužitkoval přečíslení dvou na jednoho.

Další důležitý moment se stal v pětatřicáté minutě, když byl vyloučený Tomáš Lukeš. Hned po buly využili Jihočeši zaváhání sešívané defenzivy a v oslabení se prosadil Radek Tomas. Ještě ve stejné početní výhodě se branky dočkali také domácí.

Dominik Hasman si našel cestu od pravého mantinelu a prostřelil budějovického brankáře. Ačkoliv Slavia vyrovnala, nerozhodný stav netrval příliš dlouho. Do konce druhé třetiny se totiž ještě prosadili Richard Pitel a Vojtěch Aulický.

Ve třetí třetině hokejistě v modrých dresech kontrolovali tempo hry. Navíc se jim podařilo ještě dvakrát rozvlnit síť za brankářem Tesařem. Vojtěch Aulický doklepl nahození Adama Buzka a Richard Pitelvsítil velmi podobně vypadající branku. Rozdílný byl akorát asistent, na 6:2 nahrával Roman Hoch.

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha) : Hodnotí se mi to hůř než klukům z Budějovic. My stále sbíráme zkušenosti v nejvyšší juniorské lize, máme tady velký počet kluků, kteří loni hráli nižší ligu, celé je to doplněné o pár dorostenců. Všechny zápasy jsou kvalitní, úplně něco jiného, než tomu bylo v první lize. To, co nám kolikrát prošlo minulý rok, už nevychází teď a soupeř to dokáže efektivně trestat. Budějovice byly minulý rok v podobné situaci jako my. Zvykaly si na nejvyšší soutěž, jen těsně se v ní udržely. Za tu dobu ale nabraly mnoho zkušeností, které nyní dokážou uplatňovat. Jihočeši ví, co chtějí hrát, mají dobrý mančaft a myslím, že letos budou hrát hodně vysoko.

David Vrbata (Banes Motor České Budějovice): Do půlky zápasu jsme nebyli schopni překonat soupeřovu obranu a naopak jsme ve vlastním oslabení inkasovali. Povedla se nám druhá třetina, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Třetí třetinu jsme zodpovědným výkonem nedovolil soupeři zápas zdramatizovat. Dobré utkání podpořené výborným výkonem brankáře.

Banes Motor České Budějovice přidal(a) 67 nových fotek.

36. narozeniny dnes slaví Jakub Valský! Přejeme všechno nejlepší??!

REPORT ?? | I druhé utkání proti Linci dovedli do vítězného konce Jihočeši. V dnešní odvetě v Budvar aréně přestříleli rakouského...