včera, Martin Vašíček

JUN: Motor doma přetlačil Mladou Boleslav

Junioři Motoru dnes na domácím ledě v rámci 9. kola DHL extraligy juniorů přivítali Mladou Boleslav. A zápas zvládli, zvítězili 3:1 a připsali si cenné 3 body.

Utkání se od začátku odehrávalo ve velmi rychlém tempu, nouze nebyla ani o ostré osobní souboje. První šanci si vypracovali domácí hokejisté, když z levé strany jel na hostujícího brankáře Hoch, ale jeho střela gólové parametry neměla. Následná akce už ale gólová byla. Humeník posunul puk na Willmanna, ten se napřáhl od modré čáry a jeh střelu tečoval Adam Buzek a Motor vedl 1:0. Po vstřelené brance byl Motor daleko aktivnějším týmem na ledě. Ve hře Motoru se objevovala řada nepřesností, a tak Motor potřeboval svou hru uklidnit a hrát jednodušeji. Motor poté zvýšil na 2:0, když skvělou kombinaci na jeden dotek po ose Kusak, Kříž, zakončil Hoch. Krátce před čtrnáctou minutou byl vyloučen Willmann za podražení. Motor ale oslabení zvládl bez větších problémů. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí tým.

Na začátku druhé třetiny Boleslav snížila na 2.1. Hostující Jan Kučera skvěle napadal rozehrávku domácího týmu a skvělou kličkou nedal šanci ani domácímu gólmanovi. Boleslav po vstřeleném gólu ožila a byl jí plný led. Následovala menší potyčka mezi domácím Jalovyjem a hostujícím Vítkem. Nic podstatného se neodehrálo ani při hře čtyři na čtyři. Motor si vytvořil souvislý tlak, ale v gól ho přetavit nedokázal. V závěru druhé třetiny si skvělé zákroky připsal domácí gólman Jansa. Do kabin po druhé třetině šel Motor s vedením 2.1.

Motor si od počátku poslední třetiny šance vytvářel, ale útočníci ztroskotali na obraně Boleslavi. Motoru se naskytla příležitost v podobě početní výhody. Domácí ale s přesilovou hrou dobře nenaložili a stav byl stále 2:1. Velkou chybu vytvořila domácí obrana v rozehrávce, ale gólman si připsal další skvělý zákrok a Motor držel nad vodou. Boleslavi vysvitla naděje, když byl vyloučen Humeník za podražení. Ale ani Boleslav nenašla v přesilové hře recept na vstřelení gólu. Záhy Motor svému soupeři odskočil na rozdíl dvou branek. Lukeš nahodil kotouč před bránu, kde stál připravený Vachun, který ho tečoval za bezmocného brankáře. Motor si tak v tomto zápase připsal cenné tři body do tabulky za vítězství 3.1.

David Vrbata (trenér Motoru): "Jsem rád, že si odnášíme z dnešního utkání tři body. Výkon nebyl úplně optimální, bylo tam na můj vkus dost chyb, ale měli jsme v brance skvěle chytajícího Dana Jansu."

Klikněte na fotku a můžete soutěžit s naším partnerem, kterým je společnost Naturamed!

V neděli hraje motor pro děti! Vezměte své ratolesti a přijďte se pobavit. Dárků a zábavy bude spousta! ??

Fanouškovský Šampion podcast vyzpovídal našeho útočníka Ondřeje Kovařčíka. Celý rozhovor si můžete poslechnout po kliknutí na...

Už v neděli se na zápase s Mladou Boleslaví můžou všechny děti těšit na parádní dárky od partnera utkání - Schwan-STABILO ČR....