před 2 dny, Václav Plachta

JUN: Domácí premiéra přinesla juniorům skalp pražské Sparty

Českobudějovičtí junioři zvládli domácí premiéru na jedničku a po výsledku 2:1 vyválčili proti pražské Spartě všechny tři body. Na výsledku utkání měl lví podíl kapitán Adam Sochor, který vstřelil první branku a u druhé asistoval. Naopak na druhé straně si několik důležitých zákroků připsal brankář Albert Schacherl.

Svižný hokej přinášel na ledě Budvar arény již od prvních minut kvalitní střelecké pokusy, přičemž v první větší šanci se objevili hosté z hlavního města. Sparta se na začátku 6. minuty probojovala do útočného pásma, ve kterém Daníček našel křížnou přihrávkou osamoceného Žižku. Střelecký pokus hostujícího obránce však ztroskotal na domácím brankáři. Na tahu byl tak Motor, a byli to právě Jihočeši, kteří se jako první střelecky prosadili. Ve 12. minutě se pokusil o samostatný průnik Přibyl, ten byl však zastaven hned trojicí Sparťanů. Kotouč se ovšem přívětivě odrazil přímo do pohybu Adama Sochora, který svou ranou vymetl pavučinu v levém horním rohu branky. Jednobrankový náskok mohli svěřenci trenéra Vrbaty navýšit v následující přesilovce. Vyloučení Leinwebera však potrestáno nebylo. O pár minut později se dočkala početní výhody i Sparta, ani ta si ale nedokázala vytvořit potřebnou gólovou šanci.

Na tu si tak Pražané počkali až do začátku druhé třetiny. Povedenou kombinaci zakončil ranou z bezprostřední blízkosti Baláž, brankář Schacherl však stihl včas zasáhnout. Na začátku 25. minuty byl za hákování vyloučen hostující Daníček a Jihočeši se tak dočkali druhé početní výhody v utkání. Tu sice domácí nevyužili, po jejím konci už se však fanoušci radovat mohli. Sochor posunul kotouč na Štěpána Hocha, který z hranice pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Špatnou výchozí pozici Sparty do zbytku utkání mohl navíc ve 34. minutě Motor ještě ztížit. Žižkův pád při manévru vyústil v samostatný nájezd Kusaka, jehož střelecký pokus vytěsnil Vedral na horní tyč své branky. Závěr prostřední části přinesl další početní výhodu Sparty, která tak mohla vstřelit kontaktní branku. Pražanům však chybělo i střelecké štěstí, neboť v největší příležitosti zlomil Baláž svou hokejku.

Třetí třetina se tak nesla v duchu hostující snahy o vyrovnání. Motor ovšem výborně bránil a Pražany dlouho k nebezpečným příležitostem nepustil. Naopak samotní Jihočeši několikrát nebezpečně ohrozili branku stráženou Vedralem. Ve 45. minutě vyhrál Kusak vhazování přímo na hokejku Tomase, jehož střelecký pokus skončil právě v lapačce sparťanského brankáře. Sparta se první velké příležitosti dočkala při vyloučení Humeníka, rána Pospíšila z velkého úhlu však skončila pouze na rameni brankáře Schacherla. Čas pomalu plynul a v 54. minutě byl za hákování vyloučen další českobudějovický hráč, Jan Česnohlídek. V početní výhodě se rozhodl Beran ke střele od modré čáry, jejíž trajektorii usměrnil za Schacherlova záda tečující Jakub Červenka a rázem to bylo o jednu branku. Sparta tak vrhla všechny své síly do útoku, vyrovnání však hráči Motoru už nepřipustili. Naopak na druhé straně nastřelil Hoch pravou tyč. Motor tak nakonec zvládl domácí premiéru a po brankách kapitána Sochora a Hocha přetlačil pražskou Spartu poměrem 2:1.

David Vrbata (trenér Motoru): Z naší strany velice dobré utkáni. Dostali jsme se do vedeni 2:0 a měli jsme utkání dá se říct pod kontrolou. Ke konci jsme si to sami zdramatizovali, ale kluci to odbojovali do poslední minuty. Výborně nám zachytal brankář Schacherl.

Banes Motor České Budějovice přidal(a) 67 nových fotek.

36. narozeniny dnes slaví Jakub Valský! Přejeme všechno nejlepší??!

REPORT ?? | I druhé utkání proti Linci dovedli do vítězného konce Jihočeši. V dnešní odvetě v Budvar aréně přestříleli rakouského...