14.08.2018, Dominik Zajan

JUN: DSC - CEB 6:1 - Motor nestačil na druholigový David servis ani napodruhé

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři českobudějovického Motoru přijeli na led Hokejového centra Pouzar vrátit domácímu David servisu porážku z minulého týdne. David servis však od začátku zápasu dominoval a připsal si na konto výhru 6:1. Za Motor se jako jediný trefil Jaroslav Pouzar.

Slušně zaplněné Hokejové centrum Pouzar sledovalo začátek, do kterého lépe vlétl domácí David servis. Skóre otevřel už v páté minutě kapitán David servisu Roman Šulčík, který prostřelil bezmocného Dvořáka. Aktivita David servisu pokračovala i v dalších minutách. Dalšího gólu se fanoušci dočkali až v čase 12:20. Schwartz a Pouzar se dostali do přečíslení dva na jednoho a Jaroslav Pouzar z ostrého úhlu srovnal stav utkání na 1:1. Bohužel to už bylo ze strany Motoru vše. Servismanům se podařilo odpovědět už po dvaatřiceti sekundách. Schmidmayer vybojoval puk za bránou Motoru a naservíroval ho do místa, kde stál Rolinek, který se z prostoru mezi kruhy nemýlil a vrátil vedení domácím David servisu. Uběhlo jen třicet sedm sekund a David servis udeřil potřetí. Roman Šulčík dostal nabito na pravý kruh a střelou nad vyrážečku nedal brankáři Motoru šanci. O čtyři minuty později mohl Šulčík zkompletovat svůj hattrick. Proti tomu však stála branková konstrukce Dvořákovy brány. Jeho střela z protiútoku zazvonila o levou tyčku brány Motoru. Na konci první třetiny zvýšil Motor svou aktivitu. Do zaznění sirény se už nic nestalo a do kabin se odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.

Hned ve třetí minutě druhé třetiny hledal Vak přihrávkou před brankoviště svého spoluhráče. Po puku se marně natahoval Roman Šulčík, jemuž chybělo pár centimetrů k zasažení puku. Ve 25. minutě se na modré čáře dostal k puku Trummer. Popojel si k bráně a nebezpečnou střelou z kruhu jen těsně minul pravou tyč Dvořáka, který na střelu vůbec nedosáhl. Ve 27. minutě přidali domácí už čtvrtou branku do sítě Motoru. Jiří Bárta dostal perfektní přihrávku od Tomáše Vaka a z prostoru mezi kruhy prostřelil brankáře Dvořáka. O tři minuty později se Roman Šulčík dočkal a střelou z pravého kruhu prostřelil Dvořáka. Šulčík touto brankou zkompletoval svůj hattrick. Stav 5:1 vydržel jen 23 sekund a domácí David servis přidal svou šestou a zároveň poslední branku. Tomáš Vak dostal přihrávku a střelou z mezikruží stanovil konečný stav utkání 6:1.

Do třetí třetiny nastoupil Motor s druhým brankářem, který prakticky celou třetinu odolával tlaku domácích. Ve 40. minutě ujeli dva junioři Motoru do přečíslení dva na jednoho, ale brankář David servisu se stačil přesunout a zlikvidovat velkou šanci Motoru. Následně ujel Pouzar obraně David servisu. Na výborného Marka si nepřišel. Do konce utkání se už nic nestalo a David servis porazil juniorku Motoru 6:1.

Martin Štrba (trenér juniorky): ,,Podle mě to byl z naší strany velmi špatný zápas. Myslím si, že kluci to nezvládli hlavou, protože věděli, že po tomhle zápase přijde zužování kádru. Někteří hráči skončí a po taktické stránce jsme to absolutně nezvládli. Systémově už vůbec ne. Takže z mého pohledu velice špatný zápas. Musím poděkovat klukům a trenérům z David servisu, protože nám vytvořili velice kvalitní přípravná utkání. Dneska to prostě bylo špatný."