27.11.2021, Michal Špírek, Markéta Tomanová

JUN: České Budějovice vzdorovaly první Plzni, padly o dvě branky

Motor minulé utkání s plzeňskými dorostenci prohrál 0:14. Tentokrát si Jihočeši vedli lépe, na ledě lídra držel s domácími krok do stavu 2:2 po gólech Pouzara a Chlubny. Pak si ale výhru přece jen přisvojili favorité utkání. Motor tak padl pošesté v řadě.

Jako první zahrozil Masopust svojí střelou z levého kruhu. Na druhé straně se chvíli na to snažil dorážet Kopicovu střelu Ženíšek. Remtův pokus od modré zastavil Dvořák. Následně se po špatné budějovické přihrávce dostal k puku Marcel, jeho střela Malečka nepřekvapila. Potom střílel z pravého kruhu Korčák a Maleček kotouč ramenem vyrazil. O první rozvlnění síťky se postaral Jan Slanina, když do odkryté branky umístil puk po přihrávce Ženíška. Pak mohl slavit Korčák, ale jeho pokus zasáhl pouze Malečkovy betony. Po chvilce slavil opět Jan Slanina, jenž proměnil vyraženou střelu Ženíška. Indiáni tak po první třetině vedli 2:0.

Druhou periodu otevřel svou střelou Malák, Maleček byl připraven a vyrazil ji. Na druhé straně se k puku dostal Jaroslav Pouzar, který prokličkoval mezi obránci a rozvlnil síťku za Němečkem. Potom měl práci opět Maleček, když musel čelit střelám Ženíška, Dvořáka a Houdka. Za chvíli ujel plzeňskému obránci Tomáš Chlubna a jeho střela skončila za brankovou čarou. Pak se snažil dostat indiány do vedení Dvořák, jenž pálil neúspěšně z levého kruhu. Z druhé strany střílel Soukup, ale puk zastavili hráči před brankou. Na závěr třetiny si po přihrávce Pánka vystřelil Adam Dvořák a nemýlil se. Dostal tak modrobílé zpátky do vedení.

Poslední část utkání začala pro Motor přesilovou hrou. Po ní se ke střele dostal Korčák, Maleček ji zastavil svou lapačkou. Na druhé straně se Vaňkovi nepodařilo projít přes plzeňské obránce. Za chvíli měl plné ruce práce Maleček, ten si musel poradit se střelami Ženíška a Adamce. Následně pálil od modré čáry Remta, Němečka nepřekvapil. Potom se Malečkovi podařilo betony vyrazit střelu Maláka a Soukupa. Ke konci třetí třetiny vystřelil Vlastimil Kvasnička a puk skončil ve svatyni Motoru. Další střely na Malečkovu bránu vyslali Pavlák a Korčák, s těmi si bez problému poradil a skóre se neměnilo. Plzeň tak porazila České Budějovice 4:2.