24.02.2022, Michal Špírek, Michal Luxa

JUN: CHM - CEB 2:4 - Pouzar dvěma góly přispěl k výhře

Junioři zvítězili na ledě Chomutova 4:2, rozhodující náskok získali v první třetině. Dvakrát se prosadil Jaroslav Pouzar. Motor je v tabulce na 16. pozici, čtrnáctý Litvínov, který drží příčku zajišťující baráž, má náskok třinácti bodů.

Na začátku desáté minuty se po pohledné zadovce ocitl sám před brankou David Černý, který zblízka nepokořil Štěpána Malečka. Tentýž chomutovský útočník inkasoval ve dvanácté minutě čtyřminutový trest, jelikož zahrál vysokou holí, a tak nabídl Českým Budějovicím šanci ke skórování. Hned po vhazování si před branku nabruslil Matouš Masopust, avšak střela zamířila do brankové konstrukce. Ovšem těsně před vypršením trestu už byl Štěpán Suk na další zakončení krátký. Jan Vavřík od zadního mantinelu přihrál před branku, odkud puk k zadní tyči uklidil Jaroslav Pouzar - 0:1. O tři minuty později udeřili Jihočeši znovu, jelikož se kotouče na modré čáře chopil Matouš Masopust, který blafákem do forhendu překonal bezmocného domácího gólmana - 0:2. Neutekla ani minuta a Štěpán Suk musel vytáhnout parádní zákrok, protože Marcel Kříž proskočil mezi obránci, ale zblízka chomutovského brankáře nepřekonal.

Ve třiadvacáté minutě vletěl do pásma z pravé strany Jan Vostiňák, jenž mířil do teploměru brankáře, který mezeru rychle uzavřel. Psal se čas 27:50, když se zpoza branky dostal do střelecké pozice David Černý. Ten se dlouhou kličkou dostal k zadní tyči, odkud s nutnou dávkou štěstí překonal Štěpána Malečka - 1:2. Ve třiatřicáté minutě se znovu do kolonky střelců zapsal Jaroslav Pouzar, jehož pokus mířil do černého - 1:3. O minutu později využil přesilovou hru Jan Ekrt, jenž přebral přihrávku mezi kruhy a střelu zápěstím poslal do horní poloviny branky - 2:3. V pětatřicáté minutě uháněli hosté do přečíslení, které se snažil využít Matouš Masopust, jehož zakončení k první tyčce zlikvidoval Štěpán Suk. Necelé dvě minuty před vypršením druhé třetiny odskočil Motor zpátky do dvoubrankového vedení. Dominik Vaněk vyslal křižnou přihrávku, po níž ke gólové střele napřáhl David Kašpar - 2:4.

V padesáté minutě se třikrát pokoušel Štěpána Suka překonat Filip Petrásek, který si z levého kruhu vždy vylámal zuby na chomutovském brankáři. A jelikož v závěru Piráti nevyužili přesilovou hru, tak se z vítězství radovaly České Budějovice.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po nepovedené první třetině byl zbytek zápasu vyrovnaný, ale soupeř byl efektivnější v koncovce.“

Karel Herr (Motor České Budejovice): „Jeli jsme do Chomutova pro tři body, které máme. Mrzí nás zahozené šance v celém utkání.“