27.02.2020, Jiří Michal

JUN: CHM - CEB 0:5 - Junioři vynulovali Chomutov a zapsali důležité body do tabulky

K dalšímu utkání Superpoháru DHL vyrazili svěřenci Luboše Roba a Jiřího Hanzala do Chomutova, kde nutně potřebovali bodovat. Hned od začátku dávali najevo, že dnes jsou lépe naladěným týmem a podruhé v této části soutěže dokázali porazit Chomutov. Dvěma góly se blýskl Yahor Hrakholski, jenž měl i velkou šanci završit hattrick, což se mu nakonec nepovedlo.

Českobudějovičtí do utkání vstoupili aktivně a hned od začátku byli domácím velmi silným soupeřem. Po úvodním vhazování okamžitě poslal puk na domácí svatyni Silný, ale jeho rána neskončila mezi třemi tyčemi. V rychlém sledu se pak mohli po dorážce prosadit Čížek, Anderle či Silný. Ani jedna šance však nevedla k otevření skóre. Po solidním vstupu do utkání Jihočechů se pomalu začal zvedat i domácí Chomutov, ale gólman Dvořák zneškodnil všechny šance Pirátů. Další velká šance skončila na hokejce domácího Lobodowského, který bekhendovým pokusem netrefil branku. O minutu a půl později však diváci v hledišti Rocket Arény již byli svědky první branky. Yahor Hrakholski dorazil střelu a dostal kotouč až za záda Běhuly. Hned o pár minut později šli svěřenci Luboše Roba do dvoubrankového vedení. Opět Yahor Hrakholski byl posledním hráčem, který se dotknul puku, když propálil Běhulu podruhé v utkání. Ve 14. minutě se mohl domácí Prokop dostat do zajímavé šance, ale na poslední chvíli jeho úsilí zmařila hostující obrana. Ke konci třetiny dostali hráči Motoru k dispozici ještě přesilovou hru, ale stav se již neměnil.

Hned zkraje prostřední části mohl po rozporuplné situaci zkompletovat hattrick Hrakholski, ale tentokrát si na Běhulu nepřišel. Poté se útoku spíše dostávali domácí hráči, ovšem na první branku stále nedosáhli. A tak ve 27. minutě udeřil opět Motor. Matouš Masopust poslal puk na Michala Silného, který šikovně odrazem dostal puk potřetí za Běhulu. V polovině utkání hrál Motor opět početní výhodu, ovšem oslabení Pirátů nadále čítalo 100% úspěšnost, dokonce i ve čtyřech se do úniku dostal Berčík, ale puk mu sjel z čepele. Za stavu 0:3 z pohledu Chomutova se domácí střídačce přestávala hra Pirátů líbit, a tak sáhla po oddechovém času. Hra sice doznala vyrovnanějšího spádu, ovšem na gól v hostující síti to stále nestačilo. Naopak před druhou sirénou ještě dostal za záda Běhuly puk František Schwartz a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:4 z pohledu Chomutova.

Obě mužstva se hned na začátku poslední periody dostala do velkých příležitostí. Nejdříve si domácí Janeček nepřišel na Marka Dvořáka a hattrick opět nedokázal završit ani Hrakholski, který našel pouze beton Běhuny a následnou dorážku do prázdné brány zlikvidoval bránicí hráč. Chomutov však neproměněná šance mrzelo mnohem více, jelikož Jihočeši si o chvíli později spravili chuť. Po střele Vojtěcha Doktora posunul Michal Silný puk ke skórujícímu Vojtěchu Krchovi, který se do prázdné branky nemýlil. O výsledku utkání již bylo prakticky rozhodnuto, i tak však na ledě nadále panoval boj. Domácí Berčík si začal vyřizovat účty s budějovickým Hubatou a oba dva byli vykázáni do sprch, ovšem Hubata byl potrestán jedním dvouminutovým trestem navíc a Piráti si poprvé v utkání vyzkoušeli přesilovou hru, taktéž jako Motor však bez úspěchu. Ani na třetí pokus nedokázal Hrakholski přidat třetí branku v utkáni a o minutu později z důvodu nedovoleného bránění nabídl Chomutovu druhou přesilovku. Ačkoliv se domácí hráči snažili alespoň něco s výsledkem udělat, ani v této převaze nepadla branka. V 58. minutě měl největší šanci domácích Popelka po přihrávce Vaňka nastřelil pouze tyč.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Bohužel rozhodl týmový výkon, který jsme my nezvládli. České Budějovice vstoupily do utkání lépe a nám vylezl červ, který letos máme. Jakmile dostaneme gól jako první a soupeře přidá i druhý, mužstvo se složí. Nedokážeme se zkoncentrovat. Říct si, že zápas otočíme, zabereme a šlápneme. Jde o nějaký pátý šestý zápas, který pro nás skončil takhle vysokou prohrou, protože hráči se sami rozhodí a už se nesrovnají. Bohužel neplatí, že hrajeme my, ale hraju já, protože nám do toho vstupují ega, která nejdou zvládnout a je to vidět i na střídačce. Hráči se mezi sebou dohadují a nesoustředí se na koncovku. Šance jsme měli, jenže hráči jsou tak rozhození, že nezakončí, jak by měli, protože mají myšlenky úplně jinde a nesoustředí se na koncovku.“

Luboš Rob st. (HC Motor České Budějovice): „Jeli jsme do Chomutova s tím, že chceme uhrát tři body, abychom pořád byli ve hře o postup do play-off. To se nám povedlo díky tomu, že jsme hráli dobrý hokej a myslím, že jsme chtěli vyhrát víc než domácí. Jsme rádi, že jsme si udrželi šanci na vyřazovací boje.“