MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.11.2021, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SPA 1:3 - Těsné utkání proti Spartě junioři nedotáhli

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovičtí junioři sehráli proti favorizované Spartě poměrně dobré utkání. Dostali se do vedení, které přesnou trefou zařídil David Putz. Následně však hostující celek začal duel pomalu otáčet ve svůj prospěch a nakonec se mohl radovat z plného bodového zisku. Štěpán Maleček v domácí brance byl jedním z hlavních postav duelu, za svá záda pustil jen dvě trefy a předvedl čtyřicet čtyři úspěšných zákroků.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání poměrně dobře. Nejprve se zkoušel prosadit Masopust, avšak neúspěšně. O chvíli později se ale z velké vzdálenosti trefil David Putz, jehož pokus Hrabalovi v hostující brance vypadl - 1:0 pro Motor. Následně převzala iniciativu Sparta, která mohla srovnat v oslabení. V něm unikl Jakub Zembol, samostatný únik ovšem neproměnil. Nicméně další samostatný únik už domácí nepokryli. Oto Theimer najel k brance, zamíchal s kotoučem a z bekhendu zavěsil přesně pod víko - 1:1.

V následujícím dějství mohla jít hostující Sparta ihned do vedení. Vitouch ujel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, do zakončení se ale nakonec nedostal. V těchto okamžicích se českobudějovičtí hráči dostávali do rychlých protiútoků, nicméně souvislý tlak přicházel spíše z hostující strany. Nejblíže k druhé brance byl Josef Slavíček, na kterého posunul puk Tomov. Slavíček jen nastavil hůl, ale kotouč vyplaval těsně mimo levé tyčky. Do konce třetiny jsme tak branku neviděli a poslední perioda začínala za nerozhodného stavu.

Filip Petrásek mohl být tím, kdo by překlopil vedení na stranu svého celku. Nicméně Hrabal nakonec zůstal pevný a uchránil tým od inkasování. Potom hokejisté z hlavního města dostali výhodu v podobě přesilové hry. A proměnili ji. Petr Hauser si pomalu najel k brance, tam se dostal ke kotouči a z dorážky se trefil přímo. Hosté pak disponovali dalšími dobrými šancemi, nicméně Štěpán Maleček v domácí svatyni předvedl několik ještě lepších zákroků. Českobudějovičtí tak byli přinucen ke hře bez brankáře, v ní nicméně inkasovali poslední branku tohoto duelu z hole Petra Hausera.

Sociální sítě