21.02.2020, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SLZ 4:3p - Po obratu junioři získali dva body v prodloužení

Junioři se v pátek postavili nelehkému soupeři. Salzburg začal na jihu Čech dobře. Dostal se do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že by se o něj jen těžko chtěl přijít. Pak k obratu zavelel Matouš Hrubec a českobudějovičtí hráči skóre vyrovnali. Vyrovnat se jim pak povedlo ještě jednou - necelou minutu před koncem základní hrací doby. V prodloužení si pak došli pro zasloužený druhý bod.

Motor měl ihned v pár úvodních minutách výhodu v podobě přesilové hry. Bohužel pro něj ta ale zůstala nezvyužitkována. První vážnější šance celého zápasu přišla od modré čáry, když velmi razantně vypálil Tomáš Hubata. Jeho pokus se ještě o někoho před brankou otřel a pak proskotačil jen těsně kolem pravé tyče z gólmanova pohledu. Z první branky se tak radovali hosté. Lutzovi nesedla střele z kruhu, a kotouč se tak jen doklouzal ke vzdálenější tyči, kde stál pohotový Haakon Hänelt, který dorazil puk bez problémů. A vzápětí mohla přijít i druhá trefa, nicméně Oskar Maier nebyl úspěšný tak jako jeho předchůdce.

V další periodě se hrálo poměrně vyrovnaně. Motor se snažil taktéž o svůj první zásah, střelecky mu ale zatím duel nevycházel. Těsně před polovinou se naopak znovu trefil Salzburg. Jakub Borzecki dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, odkud rozvlnil síťku za Dvořákovými zády v dnešním zápase podruhé. Netrvalo to dlouho a gólově odpověděl i Motor. Matouš Hrubec byl úspěšný před brankou, odkud docpal kotouč za brankovou čáru. A do třetí periody se šlo za vyrovnaného stavu, neboť zhruba dvě minuty před koncem byl úspěšný také Michal Silný.

Poslední dvacetiminutovka začala poměrně rozvážně. Přesto se opět radovali hostující hráči, když před polovinou třetinu podruhé v utkání skóroval Haako Hänelt. Ten byl pohotový na brankovišti, když dorážel střelu svého spoluhráče. Obrovská radost ale vypukla na domácí straně těsně před plánovaným odchodem do kabin. Ten se nekonal, neboť Vojtěch Doktor necelou minutu před koncem rozradostnil fanoušky přesnou střelou z mezikruží. Stav 3:3 a šlo se tedy do prodloužení.

V něm byl jednoznačně lepší domácí Motor, který měl spoustu šanci na rozhodnutí, rozhodl ale až, opět necelou minutu před koncem, Jan Janoch, když se trefil po samostatné akci. Nadvakrát se mu povedlo procpat kotouč za brankovou čáru. Druhý bod tak Českobudějovičtí nepustili a ponechali si jej na jihu Čech.