23.11.2023, Adam Černý

JUN: CEB - KVA 2:1sn - Junioři přetlačili Karlovy Vary a berou dva body!

Junioři českobudějovického Motoru zvládli čtvrteční důležité utkání s Karlovými Vary. Utkání dvou tabulkových konkurentů našlo rozuzlení až v samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl o zisku bodu navíc pro Jihočechy David Putz! Motoráci jsou tak i tři kola před koncem základní část v boji o elitní čtveřici! Přijďte je podpořit v sobotu do Budvar arény na zápas s Hradcem Králové (12:00), vstup je zdarma.

Utkání začalo z obou stran opatrně, oba celky věděly, že se jedná o důležité utkání s ohledem na boj o elitní čtyřku. V deváté minutě usedl na trestnou lavici hostující Vogel a domácí měli k dispozici početní výhodu. Ta však Jihočechům moc nevyšla, naopak domácí obraně ujel Záhejský, který byl následně faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sám faulovaný hráč si chtěl Maříka rozhýbat, avšak jeho forhendová klička mu nevyšla. V dalších minutách první periody přebírala iniciativu Energie. Hráči hostujícího celku stále více zasypávali Maříka svými ranami, českobudějovická defenziva však odolala a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá část však začala od obou týmů výrazně aktivněji a dočkali jsme se velmi rychle první branky. Vít Záhejský dokázal dorazit za Maříka volný kotouč a poslal svůj celek do vedení. Domácí mohli reagovat v 28. minutě při vyloučení hostů za přílis mnoho hráčů, avšak přesilová hra domácím moc nevyšla, všechna jejich zakončení s přehledem vykryl Ebenstreit. Vyrovnání se Motor dočkal až ve 37. minutě, kdy si Marcel Kříž vylepšil svojí pozici kličkou do středu a přesnou ranou následně srovnal. Ještě do pauzy si Jihočeši vypracovali několik slibně se vyvíjejících šancí, ale Ebenstreit s přispěním svých obránců už další trefu nepřipustil.

Ve třetí části přebrali jednoznačně iniciativu hosté, Mařík měl jednoznačně více práci oproti svému kolegovi na druhé straně. Při vyloučení Pitela zasahoval domácí brankář proti ráně Záhejského i dorážce Steklého, v obou případech domácí strážce svatyně podržel své spoluhráče. V jedenapadesáté minutě dokonce poskakoval kotouč po brankové čáře, avšak Mařík rychle dokázal zareagovat a holí ještě kotouč odpálit. Trest za produktivitu mohl přijít pro hosty minutu a pět sekund před třetí sirénou, kdy západočeské defenzivě ujel Marcel Kříž a při zakončení byl faulován. Trestné střílení si tak vyzkoušeli i domácí. Ujal se ho Tadeáš Tůma, ale ranou mezi betony si na Ebenstreita nepřišel. Během šedesáti minut jsme se tak rozuzlení zápasu nedočkali.

Prodloužení nabídlo hru tři na tři a atraktivní podívanou. Oba brankáři však odolali náletům svých protivníků, a tak o vítězi klání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty dospěly až do sedmé série, ve které dokázal uspět David Putz a rozhodl tak o domácí výhře! Motor tak navázal na své předešlé výhry a díky čtvrtému vítězství v řadě se stále drží na kontakt s postupovou čtveřicí!

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Vary jsou velmi dobrým soupeřem, se kterým svádíme boj o čtyřku. Zhruba do poloviny zápasu jsme byli horší, ztráceli jsme v osobních soubojích. Pak se naše hra zlepšila a podařilo se nám vstřelit i gól. Ve hře nás až do konce ale udržel výborně chytající Mářa. I přes naše šance v prodloužení dospěl zápas do nájezdů, kde se nám povedlo urvat druhý bod, což je pro nás strašně důležité. Bylo to velmi těžké utkání, se štěstím jsme sebrali dva body. V dalším těžkém souboji se v sobotu doma utkáme s Hradcem Králové, což je náš další soupeř v boji o čtyřku."