24.10.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - KOM 2:5 - Junioři proti Kometě pětkrát inkasovali a padli

Proti brněnské Kometě to juniorům doma nevyšlo. Svěřenci Luboše Roba a Jiřího Hanzala se sice dostali do vedení, o které ale záhy přišli a pak už byl na koni jen hostující celek. Za jihočeský celek branku zaznamenal obránce Jiří Najman a útočník Matouš Masopust.

V sedmé minutě byla Kometa vyloučena, poprvé v utkání. A došlo na první proměnění přesilové hry. Patrik Najman napřáhl a od tyčky poslal kotouč až za brankovou čáru. Brňané zkraje zápasu moc šancí neměli, ale postupem času se začali osmělovat. A tak zahrozil Stránský, který střílel z první z předbrankového prostoru, leč mimo brankovou konstrukci. Poté došlo také na využití hostující přesilovky. Dominik Vašíček využil přesnou kombinaci přesným zakončením. A z přesilové hry se trefil také hostující kapitán Daniel Kowalczyk a rázem bylo skóre otočeno - 1:2.

Úvod druhé periody nabídl i třetí branku v českobudějovické síti. Jakub Malý se od mantinelu probojoval až k brance a parádní, na centimetr přesnou trefou do horního růžku zvýšil náskok svého týmu. Kometa v nastoleném tempu nepolevovala a po polovině zápasu přidala i čtvrtou gólovou trefu, jejíž autorem se stal Michal Kunc. Ještě před odchodem do kabin a závěrečnou sirénou zapsal branku i domácí celek. Matouš Masopust upravil na 2:4 a pro Motor vykřesal jiskru naděje.

Hokejisté z jihu Moravy začali i třetí třetinu aktivně. Byl to Dominik Vašíček, jenž měl na holi pátou branku svého týmu, ale jen těsně přestřelil. Motor se snažil smazat soupeřovo manko, měl poměrně dobrou pasáž, kdy dvakrát nebezpečně pálil Vojtěch Doktor. Další branka do brněnské svatyně však nezapadla. Naopak se opět radovali hosté, kteří proměnili dvojnásobnou početní převahu. Zápas zpečetil přesnou trefou Matěj Svoboda.

Jiří Hanzal (České Budějovice): Věci, o kterých si říkáme, ještě tak nějak fungují na tréninku, pak ale přijde zápas a vypadá to, jako kdybychom na sobě měli zátěžové vesty. Hodně nás dnes srazily základní věci jako ztráty kotouče. Těch dnes bylo snad přes sto. Taky myslím, že většina hráčů hrála pod své možnosti. V jiných zápasech nebo i trénincích ukázali, že mají rozhodně navíc. Celá liga je velmi vyrovnaná, my bychom ale museli udržet dobrý výkon aspoň tři čtyři utkání po sobě. Minule v Chomutově a v Litvínově jsme hráli dobrá utkání, i když jsme prohráli, ale odnesli si aspoň nějaké body. Dnes se výkon těm zápasům nepřiblížil ani třetinově. Výsledek dnes asi odpovídá.