Banes Motor České Budějovice
09.04.2023, Michal Špírek, Petr Komárek, foto: Jan Gebauer

F3: PRE - CEB 2:3 - Junioři se ujali ve finálové sérii vedení!

Motor ve třetím finálovém utkání hraném ve Zlíně dvakrát vedl, ale Přerov vždy dokázal bleskově odpovědět. Když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, ujala se v 59. minutě nenápadná Remešova střela. V nervydrásající koncovce Českobudějovičtí náskok uhájili a v sérii hrané na tři vítězství vedou 2:1! Čtvrtý zápas se bude hrát opět v pondělí od 12:15. Tento duel se nakonec odehraje ve Vsetíně.

Přerov si zkraje zápasu zahrál přesilovku, při ní ale nejprve inkasoval. Filip Petrásek využil zaváhání obránce Pekra a „zavěsil“ do levého horního rohu Žurkovy branky. Zubři třináct sekund před návratem vyloučeného Willmanna odpověděli, přihrávku Buršíka usměrnil za Kalistu Ludvík Lysoněk. Motor si pak vytvořil více možností ke skórování, Žurka ale už do konce první třetiny překonat nedokázal. Brankář Zubrů si poradil se střelami Petráska i Vavříka.

Jihočeši podruhé udeřili ve 26. minutě při ponechané výhodě. Alexandr Remeš si vybruslil více do středu hřiště a po ledě prostřelil padajícího Žurka. Přerov ale za minutu znovu srovnal, Holík našel Miroslava Štíbra a ten tečoval puk za přesouvajícího se Kalistu. Obrovské šance pak nevyužili Březina a na druhé straně Lysoněk. Žurek vychytal také Remeše a dvakrát Hálu, Kalista zase koncem betonu zneškodnil Halíkův pokus k tyči. Navzdory optické převaze Českých Budějovic byl stav po 40 minutách nerozhodný.

Obrat Zubrů mohl ve třetí části dokonat Kolařík, zblízka však Kalistův beton nepřehodil. U pravé tyče poté zakončoval Pitel, na Žurka ale zblízka nevyzrál. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 58:53. Alexandr Remeš to zkusil zdálky z levého křídla přes obránce a kotouč zapadl ke vzdálenější tyči přerovské branky. Hanáci ještě v závěru odvolali brankáře a podařilo se jim skórovat. Puk ale do brány zároveň se sirénou dostali rukavicí a rozhodčí gól neuznal.

Ohlasy po zápasu
Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Až do konce to byl poměrně vyrovnaný zápas, rozhodla asi tečovaná střela přes obránce. Při závěrečné power-play se nám podařilo vyrovnat, ale zřejmě rukou, takže rozhodčí branku neuznal. Zítra pokračujeme čtvrtým zápasem a jdeme ho zvládnout.

Karel Herr (HC Motor České Budějovice): Od začátku to bylo vyrovnané utkání na obě dvě strany. Soupeř hodně hrozil z brejků. My jsme sice měli optický tlak, ale po dvou třetinách byl stav 2:2. Tušili jsme, že ve třetí třetině už to bude o jednom gólu. Dali jsme ho my a díky tomu jsme byli šťastnější.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Dnes v 17:30 | U20
HK Mountfield Hradec Králové
Motor České Budějovice