30.11.2023, Michal Špírek

Dorostenci uspěli v jihočeském derby, Tábor porazili 3:2

V prvním letošním střetnutí Motor v Táboře padl, nyní už si vedl lépe. Byť jen těsně, tak si s jihočeským protivníkem poradil. A to poté, co musel otáčet nepříznivé skóre, které panovalo po první dvacetiminutovce. V poslední minutě druhé třetiny se trefil Hečko a Trefil, vítězný třetí gól pak padl díky Tomáši Přibylovi.

Jihočeské derby mělo favorita v podobě českobudějovického celku, ale Tábor už dokázal s Motorem v sezóně jednou uspět, svěřenci trenéra Vrbaty se tak museli mít na pozoru. Hostující mužstvo mělo střeleckou převahu, ale první branku vsítili domácí. Pufr výbornou přihrávkou našel rozjetého Václava Svobodu, který se kličkou zbavil svého strážce a překonal Nováka střelou mezi betony - 1:0. Motor tak inkasoval z první větší šance soupeře a v 16. minutě nebylo daleko k tomu, aby se Svoboda prosadil i podruhé. A ještě větší šanci měli Táborští v 19. minutě, kdy Pícha ze samostatného úniku nastřelil tyč.

Motor se musel o přestávce oklepat, přece jen si chtěl v Táboře utvrdit postavení v první pětce tabulky. Ve 22. minutě se hnal na branku Jakub Lev, Moustafovu branku ale minul. V rozmezí 24. až 28. minuty se hned třikrát vylučovalo, na skóre se hra v početních výhodách nijak nepromítla. V 31. minutě se před brankou zorientoval Pánek, Novák byl na jeho zakončení z otočky připraven a zasáhl betonem. Tábor poté nevyužil další přesilovku a šanci zahrát si v pěti proti čtyřem dostali po Svobodově vyloučení v čase 38:23 i hosté. A prosadili se - Nedorost nabil na střelu Martinu Hečkovi a po jeho ráně od modré se Moustafa natahoval marně - 1:1. V čase 39:27 tak bylo srovnáno, jenomže Tábor inkasoval ještě do sirény další direkt. Pět vteřin před koncem třetiny totiž Novotný potáhl kotouč po levé straně, nalákal na sebe protihráče a poté ho procedil mezi kruhy na úplně volného Marka Trefila. Ten si ho zpracoval o brusli, našel skulinku mezi betony Moustafy a dostál svému jménu - 1:2.

Karta se tak obrátila a rázem byl o krok pozadu Tábor. Při Ryšavého vyloučení pálil ve 49. minutě Přibyl, Moustafa svůj celek podržel dobrým zákrokem. Stejně tak zasáhl brankář i proti Lvovi při přečíslení dvou na jednoho. V 57. minutě už ovšem nestačil na dorážku Tomáše Přibyla, který sklepl do sítě kotouč po Hanzákově střele do betonů - 1:3. Domácí ještě utkání zdramatizovali o minutu později, kdy byl Adam Suchan duchapřítomný na hranici brankoviště, našel volný puk a dopravil ho na místo určení - 2:3. Táborští měli ještě více jak dvě a půl minuty na srovnání stavu, v závěru ještě odvolali brankáře, ale Motor už protivníka do žádné šance nepustil a pohlídal si tak tříbodový zisk.

David Vrbata (trenér Motoru): "Pro nás důležitá výhra za tři body. Klukům jsme poděkovali a těšíme se v sobotu na Kladno."