03.02.2022, Adéla Hejdová

Dorostenci si připisují další důležité body do tabulky

Ve čtvrtečním duelu vyzvali dorostenci Českých Budějovic na domácím ledě hokejisty brněnské Techniky. I přes mnoho chyb uhráli zápas ve svůj prospěch a vyhráli tak 4:1. Po dnešním zápase ztrácejí na první Pardubice šest bodů.

Do první třetiny vstoupili budějovičtí v dobré formě. Bohužel nedokázali proměnit gólové šance. Do vedení je dostal gól Víta Schupplera a do šaten odcházeli za stavu 1:0.

Ve druhé třetině domácí více chybovali a brněnští hráči srovnali na 1:1. V polovině druhé třetiny využil přesilovky Petr Schmidtmayer a poslal Motor do vedení na 2:1. Stejně tak šanci využil těsně před koncem třetiny znovu Petr Schmidtmayer, čímž zvýšil stav utkání na 3:1.

Do třetí třetiny hráči Motoru nastoupili s dvougólovým náskokem. Brněnští hráči byli neústupní a domácím hru neulehčovali. Přesto udělali pár chyb, kterých domácí využili. Poslední přesilovku proměnil Vojtěch Aulický a zajistil tak výhru 4:1.

Další utkání odehrají hráči Motoru v sobotu na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem. Poperou se tak o další důležité body.

Milan Dančišin (hlavní trenér): V první třetině jsme hráli dobře, bohužel se nám podařilo vstřelit jen jeden gól. Ve druhé třetině jsme byli jak vyměnění, dělali jsme jednu chybu za druhou. Naštěstí jsme si dvěma góly vytvořili vedení, které nám vydrželo. Třetí třetinu už jsme si to jen pohlídali. Dnes nám vázla hra hlavně od obránců.