21.09.2024, Michal Špírek, Jakub Štěrba

Dorostenci připravili Litvínovu první domácí porážku

Trenér Radim Skuhrovec měl pro své svěřence po vystoupení na litvínovském ledě jen slova chvály. Jihočeši zažili úspěšný šestibodový "víkend".

V úvodu se hrál opatrný hokej, Litvínov mohl zahrozit po pěti minutách hry, když dostal k dispozici první přesilovou hru, všechny nebezpečné pokusy ovšem zkrotil gólman Schejbal. Při rovnovážném stavu následně létal puk z jedné strany hřiště na druhou, oba celky předvedly několik slibných šancí, skóre se nicméně nadále neměnilo. Lépe si nevedl ani Motor při početní výhodě v závěru první třetiny, skvělé zákroky totiž předvedl gólman Udržal.

Co se nepovedlo v první části, to v prostředním dějství hráči napravili. Skóre otevřeli hosté po hezké akci, kdy Matyáš Schmeid dostal zpětnou přihrávku před zcela prázdnou bránu. O dvě minuty později Hečko vyslal do úniku Dominika Koníře a rázem Motor vedl již o dvě branky. O minutu později Verba zkorigovala skóre kontaktní brankou, když se Antonín Vondráček z pravého kruhu trefil naprosto dokonale. Jenomže Jihočeši si vzali krátce za polovinou utkání dvoubrankový náskok zpět, když další přesilovou hru využil Ondřej Přibyl. Z hostující strany to navíc v prostřední části ještě nebylo vše, od modré čáry totiž dostal puk do sítě Jan Bartuška.

V poslední periodě se snažili domácí hokejisté se zápasem ještě něco udělat, začali aktivně, ale maskovaný muž Českých Budějovic byl pozorný. Lépe si domácí nevedli ani ve výhodě o jednoho muže. Naopak ojedinělá šance Motoru hned skončila brankou, Jan Smejkal vyslal kotouč od modré čáry, Udržal měl zakrytý výhled, hrací předmět tak skončil až za bezmocným brankářem Litvínova. Více toho utkání nenabídlo, Litvínov na svém ledě prohrál s Českými Budějovice 1:5.

Robert Kaše (trenér Litvínova): "Zápas byl v první třetině vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Ve druhé třetině nám Budějovice odskočily na rozdíl dvou branek, my jsme dokázali snížit, záhy ovšem nevyužili pár stoprocentních šancí, za co nás soupeř potrestal. V poslední třetině už jsme nebyli i přes snahu schopni s výsledkem cokoliv udělat.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "V první třetině to byl ještě spíše takový boj o území. Ale od druhé třetiny už kluci hráli velmi dobrý hokej. Ve třetí třetině jsme si zasloužené vítězství už pohlídali. Výhra byla podpořena velmi dobrou hrou všech hráčů včetně výborně chytajícího brankáře. Myslím, že v zápase jsme byli lepším týmem."

DNES HRAJEME DOMA! | Po Dynamu dnes do Budvar arény zamíří @hcspartapraha! Přijďte podpořit naše kluky na cestě za dalším domácím...

Po 4 letech bude Motor hrát doma ve žlutých dresech. Vůbec poprvé v extralize a po 36 letech v nejvyšší soutěži!

Start sezony se Motoru doma náramně podařil! iFortuna.cz rozdávala puky a dárky v soutěžích, fandilo se a vyhrálo se ??Najdete se...

Start sezony se Motoru doma náramně podařil. Najdete se na videu, které ukazuje atmosféru prvních duelů?