24.02.2024, Václav Plachta

Dorostenci Motoru nestačili na Mladou Boleslav

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovičtí dorostenci se v sobotním utkání s Mladou Boleslaví dostali ve vlastním oslabení do vedení zásluhou Tobbyho Hřebejka. Nakonec ale svěřenci Radima Skuhrovce podlehli Bruslařům jednoznačným poměrem 2:5 a zůstávají tak na devíti bodech ve skupině o pořadí v play off.

Úvodní minuty patřily hostujícím Bruslařům, kteří zasypali domácího brankáře Jelínka několika svými pokusy. Českobudějovický brankář ale úspěšně vzdoroval hostujícím hráčům. Po sedmi minutách hry byl za podrážení vyloučen domácí Jaroš a Mladá Boleslav tak získala výhodu jednoho muže. Jenže po třiačtyřiceti vteřinách využil Beranova zaváhání v rozehrávce Tobby Hřebejk, který získal kotouč, obešel hostujícího hráče a následně zamířil přesně mezi lapačku a beton brankáře Skleničky. Hosté mohli rychle na úvodní branku ve stejné početní výhodě zareagovat, proti byla ale nepřesná muška jednoho z hostujících hráčů při dorážce. Vyrovnání tak přišlo až ve 13. minutě zásluhou Jakuba Kristeka. Mladoboleslavský kapitán nejprve získal kotouč u mantinelu, vyjel si do lepší střelecké pozice a svojí individuální akci zakončil přesně mířenou ranou pod horní tyč. Boleslav se mohla navíc dostat i do vedení. Aktivní Filip Matějka ale ani v jedné z jeho příležitostí nedokázal vyzrát na domácího brankáře.

To, co se nepovedlo v závěru první třetiny, zvládli Bruslaři na začátku té druhé a ve 22. minutě šla Mladá Boleslav do vedení. Kryštof Hájek obral ve středním pásmu Maříka o kotouč a následně se probojoval až do útočného pásma, kde z hranice levého kruhu zamířil přesně na vzdálenější tyč. Důležité vedení navíc hosté rychle navýšili ve 26. minutě. Domácí Muška při přebrání kotouče za brankou upadl a hrací předmět tak zadarmo získal Imrich Maxin. Šestnáctiletý útočník následně vybruslil před branku a předložil kotouč přesně na hůl Ondřeje Hroudy, který neměl s překonáním Jelínka žádný problém. Motor se mohl do hry vrátit svojí první početní výhodou. Ta se ale svěřencům Radima Skuhrovce vůbec nepovedla dle jejich představ. Řada tak přišla opět na Boleslav, která si v závěru třetiny připsala další dvě tutovky. Nejprve kapitán Vojtěch Beran nastřelil horní tyč a následně nechal vyniknout domácího brankáře Jelínka Jakub Kristek, jenž nevyužil přesné přihrávky přes osu hřiště.

I třetí třetina nabídla hned ve svém úvodu gólové šance a v první z nich se objevili opět hosté. Osamocený Hrouda ale nedokázal svojí tečí usměrnit kotouč přesněji a našel pouze připraveného Jelínka. Na druhé straně se domácí po faulu Václavíka dočkali trestného střílení, ve kterém Danny Barna svojí kličkou do bekhendu nad Skleničkou nevyzrál. Ve 47. minutě se Boleslav konečně dočkala čtvrté branky. Hanyš posunul kotouč na Adama Kurku, jehož rána zapadla přímo do levého horního růžku Jelínkovy branky. Další přesně mířenou hostující střelu si pět minut před koncem připravil Imrich Maxin, který využil vyhraného vhazování v podáví Churáčka. Motor se v závěru utkání ještě pokusil o snížení brankového deficitu a vytvořil si několik šancí. Ujala se ale jediná a to teč Filipa Čečetky, který v 58. minutě usměrnil nahození Schmieda za bezmocného Skleničku. I přes tuto branku si ale Mladá Boleslav odvezla z Českých Budějovic všechny tři body. Svěřenci Radima Skuhrovce totiž nakonec podlehli Bruslařům poměrem 2:5.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Vstup do utkání jsme neměli vůbec špatný. Podařilo se nám jít do vedení a první třetina byla celkem slušná. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Bohužel druhá třetina se nám moc nepovedla, prohrávali jsme 1:3. Neproměnili jsme pak trestné střílení, kdy jsme mohli zápas zdramatizovat. Proti velmi silnému soupeři jsme tak podlehli. Za mě ale obrovský kredit pro kabinu, v poslední době se potýkáme s marodkou, všichni hráči, co dnes nastoupili, odevzdali maximum a bili se až do konce. Prohra to tedy byla se ctí. Po kratičkém volnu se budeme snažit o návrat chybějících hráčů do sestavy a budeme se plně soustředit na další boje. V obou posledních zápasech jsme využili služeb hráčů 9. třídy, kteří mají rovněž náročný program. A ani jeden z nich si nevedl vůbec špatně."