17.01.2019, Adam Pavlíček

DOR: TAB - CEB 3:4 (1:0) - Dorost v derby vybojoval tři body!

Českobudějovický dorost dnes od 16:45 měřil síly proti Táboru. V jihočeském derby se na branku nečekalo vůbec dlouho. Již po necelých třech minutách se v přesilové hře trefil Alex Marhoun. Motor poté odskočil dokonce do dvojnásobného vedení, které však Táborští smazali. Podobný scénář se opakoval i v dalších minutách. Domácí opět soupeřovo vedení stáhli, a tak byl stav tentokrát 3:3. Dvě minuty a sedm vteřin před koncem základní hrací doby se ale mezi přesné střelce zapsal Viktor Budík, na jehož trefu už nikdo zareagovat nestihl. Českobudějovičtí se tedy mohli radovat ze tří důležitých bodů do tabulky. Přidat mohli i ten čtvrtý, ovšem ten nakonec vybojoval domácí Tábor v penaltovém rozstřelu.

Ihned na úvod zápasu bylo derby poměrně vyhrocené. Po necelé půl minutě šel na trestnou Marek Herda, což hostující celek dokázal potrestat. Alex Marhoun si našel prostor ke střele a nasměroval ji až za Korytarova záda - 0:1. Českobudějovičtí měli ještě dvakrát k dispozici početní převahu, tentokrát však táborští hokejisté mohli zůstat v klidu, Motor ji totiž nepotrestal. Přesto se ale trefil i podruhé v zápase právě budějovický klub. Opět to byl Alex Marhoun, který se zapsal do střelecké listiny i v tomto případě. Táborští zaznamenali v první periodě také velmi důležitou branku, a to necelou minutu před odchodem do kabin. Jmenovitě se prosadil Marek Matašovský.

Druhá třetina, co se do počtu trestů týče, toho nabídla opravdu mnoho. Jen pro ilustraci - domácí byli vyloučeni hned čtyřikrát, českobudějovický celek pak pykal třikrát. Co se ale branek týče, ty na táborském zimním stadionu v prostředním dějství k vidění nebyly.

Relativně ve stejném trendu se pokračovalo i v poslední dvacetiminutovce, na jejímž začátku byl vyloučen Radek Dub. A přesně s poslední vteřinou přesilové hry se domácí hokejisté prosadili, konkrétně se trefil Lukáš Polák. Nařízeno bylo i trestné střílení, ovšem Adam Eremiáš, jenž se ho ujal, Rostislava Slaninu nepřekonal. Naopak v téže disciplíně se v 54. minutě prosadil Tomáš Cibulka. Za domácí pak rychle zkorigoval Filip Cháb, jenže to nakonec nebylo nic platné. O osudu tří bodů totiž zhruba dvě minuty před závěrečnou sirénou rozhodl přesnou trefou Viktor Budík.

Nadstavba se poté protáhla až do samostatných nájezdů. Penaltovou loterii nakonec ovládli táborští hokejisté. Výhru jim vystřelil Kryštof Vaněk.