16.10.2021, Adéla Hejdová

DOR: TAB-CEB 0:3 - Budějovičtí si z Tábora odvážejí důležité tři body

V sobotu jeli budějovičtí dorostenci na zápas do Tábora, ze kterého si přivezli tři body. Poslední zápas s Táborem pro budějovické hráče nedopadl dobře, táborským hráčům doma podlehli 4:5, ale odplata Motoru vyšla na jedničku.

Hned na začátku utkání se podařilo budějovickým hráčům po 20 sekundách vstřelit gól. Autorem branky byl Matyáš Humeník, který se trefil bekhendovou střelou táborskému gólmanovi nad rameno. V 5. minutě byl vyloučen Petr Schmidtmayer na 2 minuty za hákování. Domácí nedokázali přesilovky využít a stav byl stále 0:1. Druhá půlka 1. třetiny přinesla hned tři vyloučení. Za faul loktem byl vyloučen hostující Vojtěch Aulický, hned poté za sekání domácí Jakub Bůžek. A ke konci 1. třetiny si za podrážení odseděl hostující Adam Gřegořek 2 minuty. Žádné přesilovky nedokázal ani jeden tým využít a tak bylo skóre po 1. třetině 0:1.

Druhá třetina přinesla několik přesilovek a oslabení, ale přesilovku se podařilo až ve 37. minutě využít hostujícím, a to Matyášovi Humeníkovi, který po přihrávce Samuela Drančáka se štěstím prostřelil domácího Jiřího Tesaře. I přes mnoho šancích na obou stranách se nikomu nepodařilo překonat ani jednoho gólmana. Druhá třetina přinesla jen jeden gól a stav byl po třetině 0:2.

Do 3. třetiny hosté vstupovali s úkolem nedostat žádný gól, což se jim povedlo. Ve 46. minutě hostující hráč Štěpán Hoch výborně přečetl hru a zachytil rozehrávku domácího gólmana a vstřelil gól. Do konce 3. třetiny zbývalo ještě třináct minut, ale ani za tu dobu se nepodařilo domácím hráčům překonat hostujícího gólmana Davida Cinku.

Matyáš Humeník (střelec dvou branek)::
Myslím si, že po vyhraném čtvrtečním zápase s Havlíčkovým Brodem jsme do Tábora jeli s dobrou náladou. S Táborem se nám nepodařilo minulý zápas vyhrát, tak jsme na zápas jeli s tím, že už se to nesmí opakovat a že musíme vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Po 20 sekundách jsme dali první gól, kde se mi podařilo po zaváhání táborského obránce vypíchnout puk a vystřelit bekhendem nad rameno domácího gólmana. Poté jsme v první třetině měli pár šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Náš gólman David Cinka nás podržel a po první třetině jsme vedli 1:0. Ve druhé třetině jsme opět měli několik šancí, které jsme nedokázali proměnit a ani domácím se nepodařilo překonat našeho gólmana. Ke konci druhé třetiny jsme využili přesilovku a zvýšili tak skóre na 2:0. Gól z přesilovky se mi podařilo vstřelit po přihrávce Samuela Drančáka, kdy se s velkým štěstím střela odrazila od betonu domácího gólmana přímo do branky. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že jsme chtěli udržet jejich nulové skóre a snažili jsme se hlavně bránit, což se nám nakonec díky výkonům celého týmu a gólmana podařilo a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

David Cinka (brankář, držitel čistého konta):
Chytalo se mi dobře, za celý zápas na mě šlo dost střel, takže jsem byl pod stálou permanencí a v těchto situacích se mi dobře chytá. Myslím si, že nás dost nakoplo to, že jsme v první třetině hned po 20 sekundách dali gól na 0:1. Táborští hráči nás dost tlačili, ale my jsme to ustáli a hlavně mi dneska dost pomohli obránci, což bylo super. Druhá třetina byla nahoru dolu, ale hráli jsme líp a dostávali se do větších šancí než domácí. A myslím si, že byl pro nás zlomový gól na 0:2, po kterém jsme si byli jistější. Třetí třetinu pro nás bylo důležité nedostat gól, což se nám povedlo. Podle mého se zápas velice podařil našemu obránci Dominikovi Vachunovi, který hrál celý zápas výborně a nechyboval. Je to můj první zápas v sezóně, který se mi povedlo vychytat s nulou a to také díky pomoci obránců, kteří zabraňovali a hlídali si dorážející hráče.