dnes, Roman Kokoš

DOR: Jihočeši doma nestačili na Liberec

Páteční zápas proti Liberci se dorostencům Motoru vůbec nepovedl. Od třetí minuty prohrávali a ve zbytku zápasu tahali za kratší konec. Naděje na zvrat navíc ve třetí třetině hattrickem utnul Adam Němec. Na druhé straně porážku mírnil pouze jediný úspěšný střelec Filip Voráček. V sobotu Motor čeká cesta do Holešovic, kde v 12:45 vyzve místní Spartu.

Liberci se velmi dařilo uvolňovat spoluhráče přes křižné přihrávky. Díky tomu se dostal v zápase jako první do vedení, když se ve čtvrté minutě takto prosadil Filip Kinter. Motor mohl vyrovnat v nabídnuté přesilovce, ale Charvát pochytal všechny pokusy. Na druhé straně se do okryté brány nepovedlo přesně zakončit Kinterovi, a tak Motor po první třetině na soupeře ztrácel pouze jeden gól.

I přes dobrou šanci Dominika Koníře na začátku druhé třetiny se v jejím průběhu zápas začal pomalu ale jistě přiklánět na stranu Bílých Tygrů. Jihočeši otevřeli místa v obraně a hosté je šikovně využívali. Po samostatné akci Bělohorského to měl Adam Němec už velmi snadné, aby zblízka dorazil puk. Stejný hráč měl v průběhu času i několik dalších šancí, které volaly po gólu. Dominanci Liberce pak potvrdila akce kapitána Krajdla, který jel sám na Schejbala, ale zadovkou ještě připravil snadnou pozici pro skórování Matěji Kučerovi. Těsně před koncem třetiny pak Bělohorský svým faulem nabídl šanci Motoru na snížení rozdílu ve skóre.

I přes nepříznivý vývoj nešlo Jihočechům upřít snahu. Liberečtí zase trpělivě čekali na svoje další šance. Deset minut před koncem konečně přišlo snížení. Filip Voráček nezaváhal a gólově zužitkoval povedenou asistenci Václava Kysilky. Snížený stav ovšem netrval dlouho a zasloužil se o to dvěma brankami Adam Němec, který v utkání zaznamenal hattrick. Motor se snažil, střel na bránu měl více než soupeř, ale nevyhrál ani jednu třetinu a konečný výsledek je jednoznačný – 1:5.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Bohužel se nám nepovedlo zopakovat výkon z předchozího utkání. Nebyli jsme tak důrazní v osobních soubojích, nedařila se nám ani souhra. I přes zlepšený výkon ve třetí třetině se nám nepodařilo výsledek převrátit na naší stranu, Liberec dnes vyhrál zaslouženě. Utkání jdou v rychlém sledu, už v sobotu nás čeká minimálně stejně těžký zápas na Spartě a náš výkon je třeba zlepšit, abychom bodovali."

V neděli hraje motor pro děti! Vezměte své ratolesti a přijďte se pobavit. Dárků a zábavy bude spousta! ??

Fanouškovský Šampion podcast vyzpovídal našeho útočníka Ondřeje Kovařčíka. Celý rozhovor si můžete poslechnout po kliknutí na...

Už v neděli se na zápase s Mladou Boleslaví můžou všechny děti těšit na parádní dárky od partnera utkání - Schwan-STABILO ČR....