Banes Motor České Budějovice
02.03.2024, Michal Špírek, Petr Komárek

DOR: Jedenáctka statečných vybojovala výhru v Přerově

Jen jedenáct hráčů do pole měl k dispozici trenér dorostu Skuhrovec v utkání v Přerově. Přesto motoráci zvládli v zápase uspět, připsali si dva body za výhru v prodloužení a Přerov nechali v tabulce za sebou.

Zubři nastoupili proti soupeři, který měl v sestavě pouze jedenáct hráčů do pole, přesto ale museli dosahovat. Ve vlastním oslabení jim ujel Nikolas Mařík a odrazem o horní tyč dostal puk do sítě.

Tentýž hráč navíc pak střelou zpoza kruhu využil přesilovku, zatímco Přerov své tři předchozí početní výhody promrhal. Hanáky vrátil do zápasu až Vratislav Švejcar, jenž z pravé strany zamířil do vnitřní horní tyče hostující branky.

Přerov ve druhém dějství Motor přehrával, odskočit do vedení ale nedokázal. Když už po přečíslení srovnal střelou nad Novákův beton Filip Koudela, chybovali Zubři vzápětí v obraně a Tobby Hřebejk zblízka bekhendem trestal.

Domácí si následně nepomohli dalšími dvěma přesilovkami, využili až tu po vyloučení Blažka. Vlk přihrával z pravé strany, Adam Dobřecký si najel mezi kruhy a vystřelil mimo dosah lapačky brankáře Českých Budějovic.

Ve třetí třetině gól nepadl. Maříka i Mušku vychytal Šejba a Švejcar na druhé straně trefil tyč hostující brány. O vítězi rozhodla až poslední minuta prodloužení, při přesilovce střelou švihem pod horní tyč odmítl nájezdy Filip Blažek.

Ohlasy po zápasu
Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Po včerejším velmi těžkém utkání v Pardubicích a večerním cestování nás čekal zápas s Přerovem. Kvůli rozsáhlé marodce jsme nastoupili jako ta Klapzubova jedenáctka, kdy jsme měli k dispozici dva brankáře a jen jedenáct hráčů do pole. Před zápasem jsme si ale řekli, že to prostě jdeme odbojovat. A od prvního střídání to z kluků bylo cítit. Nedali jsme soupeři zadarmo ani metr ledu. Kluci bojovali kolikrát s nasazením vlastního zdraví, blokovali kotouče. V první třetině jsme se dostali do vedení, soupeř poté srovnal. Díky tomu, že nám Přerov v prodloužení nabídl přesilovou hru, jsme zvítězili. Kluci byli odměněni za svůj obětavý výkon."
Sociální sítě

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....