18.01.2020, Denisa Józsová

DOR: JIH - CEB 2:1p - Dorost na Vysočině padl, ale získal alespoň bod

Dorostenci mají dobře našlápnuto k záchraně Extraligy dorostu, i když konec sezóny je ještě celkem daleko. Dnešní utkání na Vysočině bylo hodně vyrovnané a po šedesáti minutách svítil na ukzateli skóre vyrovnaný stav. Bonusový bod za výhru v prosloužení nakonec sebrala Jihlava. Jako jediný se za budějovický tým prosadil Filip Petrásek.

Jihlavská Dukla začala utkání poměrně aktivně. Již ve čtvrté minutě si zajistila první přesilovou hru. Už to vypadalo, že se David Kašpar stihne vrátit na ledovou plochu, ovšem ve dvou sekundách, které z oslabení zbývaly, Motor poprvé inkasoval, když se po přesné kombinaci trefil Matyáš Sapík. Českobudějovický celek zpět do hry vrátil chvíli před odchodem do kabin přesným zásahem Filip Petrásek.

V prostředním dějství se toho moc nedělo. Respektive šance byly k vidění na obou stranách, ovšem brankáři za pomoci svých obránců předváděli dobrou práci a hlavně byli stoprocentní. Jihočeši dvakrát dokonce ubránili soupeřovo oslabení v rychlém sledu za sebou, a tak jsme i do poslední dvacetiminutovky šli za stavu 1:1.

V poslední periodě se hra začala poměrně kouskovat, nicméně ani v tomto dějství jsme branku neviděli. Naopak fanoušci byli svědky několika vyloučení, ovšem stejně jako v předchozí třetině, i v této obě defenzivy dominovaly. A tak jsme se dostali až do prodloužení.

To ovšem nemělo dlouhého trvání. Již po dvaceti sekundách se trefil Marek Melenovský, který tak svému týmu vystřelil druhý bonusový bod.