dnes, Tomáš David

DOR: Dorostenci Motoru rozdrtili Kladno a utnuli sérii šesti proher

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dnes krátce po poledni se na ledě Budvar arény utkali dorostenci Motoru a Kladna. Už před startem zápasu bylo jasné, že dnes jeden ze soupeřů utne sérii proher. Zatímco Jihočeši nepoznali sladkou chuť vítězství v šesti posledních kláních, Kladno na své první body po 12 kolech teprve čekalo. Šťastnějším týmem byli nakonec domácí, když Rytíře dokázali porazil vysoko 7:2.

Do utkání aktivněji vstoupili kladenští Rytíři, kteří se dokonce dočkali ve 14. minutě branky. Jejich radost ale byla předčasná, jelikož těsně před jejím vstřelením rozhodčí pískl do píšťalky a poslal hostujícího Hotaříka na trestnou lavici za podražení. Právě v ní Motor poprvé vážně ohrozil hostující bránu v čele s gólmanem Damaškem. Průnik z pravého kruhu a natlačení před brankoviště v podání Tobbyho Hřebejka ale úvodní branku utkání nepřinesl, stejně tak jako další příležitosti především v podání obránců střílejících od modré čáry.

Úvodní trefu tak vidělo několik desítek diváků až ve druhé třetině a postaral se o ní Viliam Sivek, který střelou švihem překonal všechny překážky a puk zapadl do sítě. Motor se ale nenechal zdeptat a za necelé dvě minuty už bylo vyrovnáno po bombě Aleše Benáka z vrcholu kruhu. To domácí nakoplo a k obratu skóre stačilo pouhých 43 sekund. Puk za záda Damaška dorážel Michal Šíma. O pouhé dvě minuty později se Martin Hečko pokusil o zavěšení puku pod víko zpoza brány, ale v té chvíli byl zastaven připravenými obránci Rytířů. To mu však pramálo vadilo. Ihned z další akce svůj pokus zopakoval a tentokrát úspěšně. Jeho Michigan poslal Motor do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do konce třetiny.

Borci ve žlutých dresech se mohli hned na začátku třetí třetiny dostat do ještě většího vedení, samostatný únik dvou hráčů ale skvělým přemístěním zmařil brankář Damašek. Nic mu to ovšem nebylo platné. Ve 45. minutě přišla přesilová hra, kterou potrestal Dominik Koníř a nastartoval další gólovou smršť, která po trefách Tadeáše Mikše a Jana Bartušky znamenala už ve 49. minutě vedení 6:1. Poslední hřebíček do rakve Kladnu zasadil dvougólový střelec Aleš Benák, jehož branka znamenala druhou využitou přesilovku. Na konečných 7:2 už pouze korigoval Tomáš Kozák.

Motor se opět představil na domácím ledě. Tentokrát hostil plzeňskou Škodovku, která měla před zápasem stejný počet bodů. Motor...

Lukáš Pech se před kamerou klubové televize rozpovídal o úspěšné akci s Milanem Gulašem, důležitosti přesilových her či situaci...