MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.08.2018, Adam Pavlíček

DOR: CEB - TRM 1:3 - Dorostenci v poslední třetině dostali dva góly a padli

Svěřenci trenéra Radka Bělohlava dnes na první ledové ploše odehráli další z přípravných zápasů. Dlouho bylo utkání nerozhodné, až v poslední periodě hosté dvakrát skórovali. Na to už Motor nedokázal zareagovat. Další přátelský duel čeká Českobudějovické v neděli proti Znojmu. Hrát se bude v Telči.

Ačkoliv v první třetině branka nepadla, nebylo k ní vůbec daleko. A to na obou stranách kluziště. Už minutu a půl po úvodním buly ujeli do přečíslení Lukeš s Kantorem. Lukešův pokus vyrazil hostující brankář směrem k dojíždějícímu Kantorovi, jenž byl ale v těžké pozici. První výraznější šanci Motoru tak Třemošná ustála. A bránila se i po většinu další části z prvních dvaceti minut. Po polovině třetiny se před soupeřovou brankou objevil úplně volný Kříž poté, co ho skvěle uvolnil Hála. Na Prchlíka si nepřišel ale ani on. Pak přišlo vyloučení z domácích řad. Potrestat jej mohl Patrik Kozlík, ke kterému se dostal puk před absolutně prázdnou bránu. Naštěstí pro Českobudějovické v pravý čas jen promáchl. A jelikož samostatný únik po zblokování puku na modré nepřetavil v gól ani Jakub Holý, do další periody se šlo za bezbrankového stavu.

Otevřít gólový účet mohla Třemošná po startu druhého dějství hned několikrát. Petr Heidinger ale postupně zlikvidoval dalekonosnou Trachtovu střelu nebo Lajošův pokus z levého kruhu. Českobudějovická obrana ale musela čelit dalším velmi nebezpečným pokusům. Respektive to byl opět brankář domácích, jenž držel svůj tým. Podařilo se mu zneškodnit další samostatný nájezd a i následnou dorážku, proti níž se skvěle přemístil. Stoprocentní úspěšnost si Heidinger zachoval i o chvíli později, když si poradil s dalším soupeřovým únikem. Tentokrát se mu povedlo vychytat Kozlíka. V polovině utkání vystřídal v domácí brance Heidingera Slanina. V Budvar aréně pak hned dvakrát zvonila tyč. Na jedné straně ji napálil Braun, na té druhé Holý. Zhruba pět minut před koncem třetiny jsme se dočkali i gólového přídavku. Albrecht vyzval dobrou přihrávkou ke skórování Lukáše Lajoše. Ten touto nabídkou neopovrhl a z levého kruhu rozvlnil síťku. S nepříznivým stavem se Motor nespokojil. Půl minuty před sirénou se trefil Alex Marhoun.

Ve třetí třetině pak měla více příležitostí opět Třemošná. Ve čtyřicáté páté minutě za sebou nechal kotouč v útočném pásmu obránce Fousek, díky čemuž se ke střeleckému pokusu dostal Ondřej Pešek. S Peškovým pokusem neměl Slanina sebemenší problém, kotouč jistě vyrazil. Dvě minuty si poté šel odsedět českobudějovický Novák, ovšem z trestné lavice odcházel dříve, než by on sám chtěl. Přesilovou hru Třemošné proměnil Milan Steinbrücker. O dvě branky to mohlo být po Peškově úniku. Rostislav Slanina soupeře ale dobře vybruslil a nebezpečí odvrátil. Hosté ale své vedení pojistili zhruba půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy Matyáš Borák trefil ze středního pásma prázdnou bránu. O vítězi předposledního přípravného duelu českobudějovických dorostenců tak bylo rozhodnuto.

Ohlasy po zápasu
Radek Bělohlav (České Budějovice): Na jeden gól se jen těžko vyhrává. Udělali jsme pár chyb. A nemůžeme si dovolit chybu navíc, pokud dáme málo gólů. To je naše nemoc, na které budeme pracovat.
Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...