05.01.2019, Adam Pavlíček

DOR: CEB - MLB 1:4 (0:1) - Ani napodruhé to dorostu proti Boleslavi neklaplo

Českobudějovičtí dorostenci se stejně jako v pátečním utkání postavili v sobotu proti Mladé Boleslavi. Bohužel ani dnes to svěřencům Radka Bělohlava nevyšlo. Motor musel po celé utkání dohánět soupeřův náskok, na což byla jediná trefa Tomáše Cibulky málo. Následnou nadstavbu také ovládli hostující hokejisté, a na jihu Čech tak dnes nezůstal ani bod.

Na začátku utkání moc střel na branku k vidění nebylo. Hra se více rozpohybovala až s prvním vyloučením, které inkasovali domácí. Zhruba půl minuty po jeho vypršení se ke střeleckému pokusu dostal pohotový Daniel Kredl a poprvé rozvlnil síťku za Martinem Lidákem. O další půl minuty později bylo k vidění další vyloučení, které už Mladoboleslavští využili. Karel Křepelka napřáhl při početní výhodě na modré čáře a opřel se do kotouče. Přitom zlomil hůl a již byl na cestě střídat. Puk se ale dostal až k Borisu Žabkovi, jenž ho zblízka dostal až do branky. Křepelka se tedy mohl znovu otočit a jít se radovat s přesilovkovou formací. Početní převaha byla nabídnuta i Motoru, nicméně českobudějovičtí hráči se k žádnému výraznějšímu ohrožení branky nedostali, a tak se šlo do prostředního dějství za stavu 2:0 z pohledu hostí.

V druhých dvaceti minutách o sobě začal dávat vědět také nejproduktivnější hráč mezi Boleslavskými Oskar Haas. Byl to ale Daniel Sluka, jenž přidal třetí branku svého celku. Tentokrát gól padl také v početní převaze. Přeci jen o něco aktivnější nadále zůstávali hosté. Jmenovitě poté již výše zmíněný Haas, který nejednou dostal zajímavou přihrávku na levý kruh, kde si puk vždy srovnal, zamířil a vypálil. Ve všech případech si ale vylámal zuby na domácím strážci svatyně Lidákovi. Snížit na 1:3 mohl v polovině utkání David Kašpar, který ujel mladoboleslavské obraně, nicméně na Stuchlíka si nepřišel. Sníženo bylo až pár minut později. Puk se dostal k modré čáře. Tam si jej našel Tomáš Cibulka, který vyslal povedenou ránu z forhendu, a ta zapadla až za záda hostujícího brankáře. Stav 1:3 zůstal až do sirény ohlašující konec periody beze změny.

Na začátku poslední dvacetiminutovky bylo k vidění poměrně velké množství šancí na obou stranách. Největší ohrožení branky nastalo ale opět po dobré střele Tomáše Cibulky, po jehož pokusu ještě dorážel Richard Pitel, jenž ale puk do odkryté části klece nepropasíroval. Českobudějovickým snahu o případné srovnání skóre značně komplikovalo četné množství vyloučených hráčů, celkově dnes Motor pykal devětkrát. V padesáté třetí minutě navíc ujel do přečíslení Urban s Haasem. Zakončovat měl druhý jmenovaný, nicméně ani tentokrát si na Martina Lidáka nepřišel. O dvě minuty později ale přišlo další vyloučení na straně Jihočechů, které Boleslav, jak dnes bylo v zápase jejím dobrým zvykem, opět potrestala. Početní výhody ke své druhé přesné trefě využil Boris Žabka a upravil na konečných 1:4.

Nadstavba jako kdyby kopírovala předešlých šedesát minut. Budějovičtí byli vyloučeni a hráči z města automobilů své početní převahy opět využili. Minutu před koncem prodloužení se trefil Daniel Sluka a i on tedy na své konto zapsal druhou branku.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Soupeř nás fyzicky i střelecky přetlačil. Dnes bychom museli využít soupeřových chyb. Oni si za vítězstvím šli od začátku, navíc my jsme byli často vylučovaní, takže jsme dostali i góly v oslabení. Na soupeře jsme dnes neměli.