10.01.2021, Marek Baloun

CEB–ZLN 3:1 - První domácí výhra za tři body!

34. kolo přineslo první domácí výhru za plný počet bodů! Motor byl od prvních minut aktivnější a o výhře rozhodl dvěma góly už v první třetině. Do branky se po pár utkáních vrátil Marek Čiliak, který obdržel jedinou branku a povedeným výkonem proti svému bývalému týmu tak přispěl k další cenné výhře.

První desetiminutovka patřila, alespoň co se šancí týče, Motoru. Domácí od začátku ostřelovali Libora Kašíka ze všech stran, přičemž první zteče vedl extraligový debutant Pavel Novák. Poté se však tempo hry vytratilo a hrálo se nahoru dolů. Právě to ale dokázal využít Radek Prokeš, který zachytil ve středovém kruhu brejk ševců, ujel obraně a z Kašíkova pravého kruhu poslal puk na zadní tyč – 1:0. Tím letargie Budějovic opadla a defenzíva Zlína měla co dělat. Nejprve Kašík vychytal bekhendový pokus Martina Nováka, o chvíli později pak zahrozil opět Radek Prokeš a z dorážky ještě Pavel Novák. V polovině 14. minuty se ovšem výplet hostující branky rozvlnil znovu. Od modré se totiž napřáhl Jakub Suchánek a kotouč proletěl vším, co mu jen trochu stálo v cestě – 2:0.

Tlak si Budějovičtí přenesli i do prostředního dějství. Zkraje dostali dvě přesilovky, které odehráli převážně v pásmu soupeře, v 29. minutě dokonce po několika měsících zasáhl poprvé do hry Miroslav Holec a hned měl velkou šanci. Václav Karabáček ho vyslal do úniku, bekhendový blafák byl ovšem příliš nízký. Zlínští také několikrát provětrali výstroj Marka Čiliaka a nakonec nebyla branka vidět ani na jedné straně.

Třetí třetina ale přinesla i branku do sítě Marka Čiliaka. Na trestnou lavici usedl za podrážení Vít Christov, a byť Zlín přesilovku promrhal, sekundu po vypršení trestu Budějovic ale z kruhu zkusil štěstí Lukáš Vopelka a kotouč se odrazil od betonu domácího gólmana za brankovou čáru – 2:1. Jihočeši sice na chvíli zamrzli, stále ale byli aktivnější a nakonec se radovali oni. Pavel Pýcha posunul puk do středního pásma, kde byl úplně volný Zdeněk Doležal. Ten to zkusil po levé straně a dojel si až na vrcholek kruhu. Následně vypálil, a jeho pokus překvapivě dojel až do sítě – 3:1.

Václav Prospal (Motor): „Bylo důležité, že jsme z první třetiny vytěžili dvougólové vedení, protože soupeř měl také dobré příležitosti. Nedařily se nám přesilovky, ale podržel nás gólman Čiliak. V závěrečné třetině nám pomohl třetí gól a jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce."

Martin Hamrlík (Zlín): "Neodehráli jsme vůbec špatně prvních deset minut, ale dostali jsme dva slepené góly, které výrazně pomohly domácím. V tak důležitém utkání to pro soupeře byla velká výhoda. Motor podržel gólman Čiliak. Domácí vyhráli zaslouženě."