dnes, Václav Plachta

CEB - SLO 2:1 - První vítězství v přípravě! Motor přetlačil Slovan

Českobudějovický Motor vstoupil do série přípravných zápasů správnou nohou a ve čtvrtečním duelu porazil, ve velmi slušně zaplněné Budvar aréně, bratislavský Slovan 2:1. O výsledku utkání rozhodli domácí na začátku druhé třetiny, kdy Tomáš Chlubna využil početní výhodu. První branku Motoru naopak vstřelila nová posila Nick Olesen.

Hlad jihočeských fanoušků po hokeji přilákal do Budvar arény na první přátelské utkání skoro tři tisíce diváků a tato fantastická kulisa se od prvních minut dočkala napínavého hokeje. Jako první se o slovo přihlásil hostující Slovan, brankář Strmeň si však s kličkou z bezprostřední blízkosti dokázal poradit. Další pokus si bratislavský celek připravil na osmou minutu při vyloučení Olesena. Murphyho rána bez přípravy nejprve orazítkovala tyč a následně se o nebezpečně poskakující kotouč před brankou postarali domácí obránci. Naopak na druhé straně se o pár minut později objevil v nebezpečné pozici Martin Beránek, ten však v ideální pozici nedokázal zpracovat Kašlíkovu přihrávku. Skóre zápasu se tak poprvé měnilo až v 17. minutě, kdy Liam Pecararo vystihl jihočeskou rozehrávku a následně si poradil, díky povedené kličce, i s brankářem Strmeněm. Motor ovšem dokázal za necelé dvě minuty odpovědět! Práci Chlubny s Pechem zužitkoval nováček v českobudějovickém dresu Nick Olesen, který z předbrankového prostoru nadvakrát překonal brankáře Šutova.

Na začátku druhé třetiny se při vyloučení Hoelschera dočkal Motor své první přesilovky v utkání a početní výhodu zužitkovali Jihočeši na jedničku. Lukáš Pech posunul kotouč na Ondřeje Kovarčíka, který svojí křížnou přihrávkou našel osamoceného Tomáše Chlubnu, jehož rána na Šutovu lapačku zapadla přesně k tyči. Vedení Českých Budějovic mohl záhy v další přesilovce navýšit Filip Přikryl, jeho rána bez přípravy ovšem mířila pouze do horní tyčky. Vyloučení Slovanu se kupila a při jednom z dalších trestů mohli hosté sami zahrozit. Pechova ztráta na modré čáře vyústila v samostatný únik Adama Lukošika, dvaadvacetiletý útočník však vytoužené vyrovnání pro Slovan nepřinesl. Hra se tak opět přesunula před branku Šutova, kde si českobudějovičtí hráči v závěrečných minutách vytvořili nebezpečný tlak a několik střeleckých pokusů. Na tížený třetí gól už však do konce druhé třetiny nedošlo.

Start třetí třetiny tak přinesl honbu Slovanu za vyrovnáním, ke kterému mělo dopomoci i vyloučení Lukáše Pecha ve 45. minutě. Jenže v největší šanci se při bratislavské přesilovce objevili naopak Jihočeši! Ztráta kotouče vynesla českobudějovickým hráčům přečíslení dva proti jednomu, ve kterém si zakončení vzal na starost Matěj Toman. Střelu na vzdálenější tyč si však Šutov pohlídal a na tahu byl tak opět Slovan. Jan Strmeň se ovšem nechtěl nechat svým protějškem zahanbit, a tak si českobudějovický brankář ukázkově poradil s Egleho pokusem z bezprostřední blízkosti. Čas se Slovanu krátil a stoupající nervozita vnesla na led i ostré souboje a šarvátky, které vyvrcholily nešetrným zákrokem Pecarara, za který si útočník Slovanu odnesl trest do konce utkání. Bez jediného střelce v utkání se tak hosté vrhli v závěru utkání ke hře bez brankáře, ani ta už však k vyrovnání nevedla. Českobudějovický Motor tak ve třetí třetině ustrážil svůj jednobrankový náskok a svěřenci Ladislava Čiháka si tak připsali první vítězství v přípravných zápasech.

Ladislav Čihák (Motor): Nasadili jsme dnes mladé kluky a hlavně i nové kluky. Devět hráčů z loňské základní sestavy jsme naopak nechali doma. Chtěli jsme záměrně hrát na tři útoky, abychom kluky viděli v tempu a mohli je tak zapracovat i do našeho systému. Oslabení, přesilovky, měli jsme tam dnes všechno a zápas splnil to, co splnit měl.

Jdeme na to! Už v 17:30 zahájíme proti @hcslovan sérii přípravných zápasů??! Vstupenky můžete koupit zde:...

Skoro po pěti měsících se na vás zítra těšíme v Budvar aréně! V prvním přípravném zápase hostíme Slovan Bratislava.

Zastavte se zítra před zápasem v našem fanshopu! Čeká vás spousta novinek ??