19.08.2021, Michal Špírek

CEB - KLA 3:2p - Motor přetlačil kladenské Rytíře, výhru vystřelil Štencel

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V ostře hraném utkání, které bylo rozkouskováno množstvím vyloučení, byl nakonec úspěšnější domácí Motor, který si díky Štencelově brance v prodloužení připsal první výhru v přípravném období. Hned dvě branky vsítil zkoušený Jiří Ondráček.

Motor do utkání nastoupil znovu bez zdravotně indisponovaných brankáře Hrachoviny a útočníka Abdula, volno dostal třeba Michal Vondrka. Kladno nastoupilo včetně svých největších hvězd Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra. Jihočeši přestáli vyloučení Villeho ze 3. minuty, aby naopak při své přesilovce v čase 5:19 otevřeli skóre. Zkoušený Jiří Ondráček se na mezikruží nijak nerozpakoval a zamířil rychlou střelou mimo dosah gólmana Krále. Navýšit domácí vedení mohl Pech při další přesilovce, ale Král svůj tým podržel. Pak se ale o slovo přihlásilo Kladno. A dokonce srovnalo skóre, a to po Venkrbcově vyloučení. Ve 12. minutě Plekanec našel volného Dannyho Krista a ten už měl snadnou pozici – 1:1. Další velké šance měly do konce první třetiny především Budějovice, Holec, Voženílek ani Venkrbec neuspěli.

Druhé dějství zahájilo provinění Gulaše proti pravidlům a Kladno bylo v nabídnuté přesilové hře opět nebezpečné, Strmeň se vytasil s dobrým zákrokem. Divoká pasáž hry, kdy se rodily akce na obou stranách, brankou neskončila. A to ani po Holcově gólovce, který nedokázal zužitkovat Pechovu přihrávku. V čase 30:23 tak udeřilo na druhé straně. Plekanec s Hlavou se dostali za budějovickou obranu a akci vyřešili precizně, Hlava jen nasměroval puk nad Strmeňův beton – 1:2. Motoru poté scházel klid na hokejkách, své šance nevyužil a do poslední třetiny šli tak při svém vedení hosté. Konec druhé dvacetiminutovky navíc okořenila potyčka po ataku na Gulaše, po které Štich a Dotchin vyfasovali trest 2+2 minuty.

Dění na ledě přiostřilo a rozhodčí měl ve třetí třetině plné ruce práce, v rozmezí časů 43:15 a 44:07 vyloučil trojici hráčů. Domácí zkrácenou přesilovku nevyžili a výhodu jednoho muže v poli dostali ve 47. minutě Rytíři. Jenomže Kladno selhalo, nechalo ujet Pecha, který namazal Ondráčkovi a ten si počínal při zakončení bez přípravy bezchybně – 2:2. Motor toužil po první výhře v přípravě a vrhnul se do útoku, Voženílek ovšem po akci s Bučkem Krále nepřekonal. Dvě tisícovky diváků se dostaly do varu, do konce třetiny už se ale branky nedočkaly, a to ani přes další vyloučení – dvouminutový trest si postupně odpykali domácí Allen, hostující Dotchin a budějovický Ondráček.

Šlo se tak do prodloužení, kde si pod svou správu vzala puk hostující trojice a domácí Slováček si při průniku soupeře pomohl podrážením – Kladno tak získalo luxusní příležitost přesilovky čtyř proti třem. Velkou příležitost měl Plekanec, jenomže kotouč z úhlu mezi tři tyče nevtěstnal. A protože se po návratu Slováčka na led hra nepřerušila, hrálo se následně prodloužení netypicky ve čtyřech hráčích na obou stranách. Motor své dvě šance nevyužil, ale nakonec 35 sekund před koncem prodloužení trefil výhru obránce Jan Štencel, který převzal kotouč v útočné třetině u mantinelu, hosté situaci podcenili, nechali beka projít až před Krále a toho Štencel překonal – 3:2p.