Banes Motor České Budějovice
10.04.2023, Denisa Józsová, Petr Komárek

JUN: PRE - CEB 1:2 - Junioři se po roční odmlce vrací do extraligy!

Čtvrtý finálový duel Ligy juniorů se odehrál na ledě soupeře a na góly se čekalo pořádnou dobu. První z nich totiž padl až ve čtyřicáté minutě a prosadil se Přerov. Motor ovšem o pouhých třicet sekund později srovnal v přesilové hře. K vidění už byla do konce duelu jediná branka, o kterou se postaral budějovický Marcel Kříž, jenž svou brankou vrátil Jihočechy zpět do extraligy!

V úvodu zápasu dvakrát neuspěl u pravé tyče Hála, horní část přerovské branky pak z úhlu minul Putz. Od modré čáry to zkoušel Hail a kotouč tečoval Remeš, Žurek byl ale na místě. Přerovský brankář se musel činit, poradit si zvládl také s šancemi Pitela, Petráska nebo opět Remeše. Na konci první třetiny přišla slibná možnost Zubrů. Hanákův pokus vyrazil Kalista k Halíkovi, ale ten prázdnou bránu netrefil.

Při vyloučení Buršíka zahrozili Drančák a z první také Putz. Žurek nejprve zasáhl levou rukou, proti ráně z pravé strany se zase včas přesunul s betonem. Do otevřené přerovské obrany poté vnikl Hála, ale přestřelil. Na druhé straně se protáhl do zakončení Lysoněk, nicméně s klečícím Kalistou si neporadil. Do hrudi budějovického brankáře následně vypálil Štíbr, k němuž se odrazil puk po pasu Kuchty.

V přesilovce Motoru vychytal Žurek lapačkou zblízka Hálu. Při vlastním oslabení pak ujeli do přečíslení Štíbr s Hradilem, bezbrankový stav ale nezměnili. Góly začaly na Lapači padat až v poslední minutě druhého dějství. Přerov poslal do vedení Jan Hanák, který Štíbrovu nabídku „uklidil“ ke vzdálenější tyči. Jihočeši ale ještě do druhé přestávky odpověděli. Z pravého kruhu využil početní převahu střelou do horního rohu Alexandr Remeš.

Zkraje třetí části zakončil Kuchta zblízka pouze do Kalisty a Šilhavý vzápětí střílel nad bránu. Před Žurka se z pravé strany protáhl Drančák, přerovský gólman však rychle sevřel betony k sobě a puk vyrazil zpět do hřiště.

Klíčová situace celého zápasu přišla v čase 53:12. Přerov během oslabení nevyhodil puk. Ten se dostal k Marcelu Křížovi, jenž ho zblízka poslal pod horní tyč. Zubři se ještě snažili vyrovnat, v závěru také odvolali brankáře. Lysoněk však těsně minul a Holíka betony vychytal Kalista. Přerovská juniorka tak navzdory bojovnému výkonu prohrála jednobrankovým rozdílem a sezonu zakončila jako druhý tým Ligy juniorů.

Ohlasy po zápasu

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): První třetinu jsme zvládli na 0:0, jak jsme chtěli. Na konci druhé třetiny jsme se dostali do vedení, ale pak přišel útočný faul, nevyhozený puk při oslabení a vyrovnávací gól na 1:1. Na začátku třetí části jsme měli k dispozici přesilovky, kterými jsme zápas mohli nasměrovat k vítězství. Bohužel jsme je nevyužili, pak přišel faul a v oslabení jsme inkasovali rozhodující branku.

Karel Herr (HC Motor České Budějovice): Byl to podobný zápas jako včera. Řekl bych, že soupeř byl o trochu nebezpečnější než v předchozím utkání. Měl trochu více gólových situací, ale naštěstí jsme si je dokázali pohlídat, dobře nás podržel gólman. Věděli jsme, že opět půjde o jeden gól a zase jsme ho dokázali dát my. Díky tomu jsme v extralize.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 02:36 Fleischman (Přibyl, Čečetka; 5/4), 57:27 Koníř (Barna, Jaroš; 5/5) – 19:23 Klíma (Páleník, Studnický;...

×
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
Banes Motor České Budějovice