06.04.2023, Pavel Mádl

F2: CEB - PRE 5:2 - Jihočeši odvetu zvládli a srovnali s Přerovem krok

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Druhý zápas finálové série mezi Motorem a Přerovem přinesl duel, který byl bohatý na góly i strkanice. Ač domácí prohrávali 0:1, dokázali se vzchopit a čtyřmi brankami v řadě utkání zlomili. Nakonec vyhráli 5:2 a po zásluze si tak připisují první bod v sérii.

Budějovičtí hokejisté začali aktivně, když už po pár sekundách prověřil pozornost přerovského brankáře budějovický útočník Remeš, ale nesupěl. Za pár minut chtěl otevřít skóre Gajdolín, ale jeho pokus branku nepřinesl. Budějovičtí byli mnohem více aktivnější a Žurka ostřelovali z mnoha střeleckých pozic. Velká šance se udála ve dvanácté minutě, kdy od modré čáry pálil Březina, který měl před sebou odkrytý prostor. Z následné dorážky se ale nedokázal trefit Hála, který kotouč poslal do sítě, nýbrž do té boční. Za pár sekund putoval na trestnou lavici přerovský Holík a Motoru svitla větší naděje na vstřelení gólu. V přesilové hře se ale České Budějovice nedokázaly prosadit. První třetina skončila nerozhodně, bez jediného vstřeleného gólu.

Prostřední perioda oproti té první přinesla dokonce tři úspěšné zásahy. Aktivita hostů se zlepšila a přineslo to ovoce. Ve dvacáté čtvrté minutě zařídil Zubrům z Přerova vedení Miroslav Štíbr, který se od středního pásma vydal na výlet, obehrál tři protihráče a zakončením na vzdálenější tyč překonal Kalistu. Krátce poté došlo k vyloučením na obou stranách. Budějovičtí se dočkali vyrovnání, když mladičký Samuel Drančák dokázal překonat Žůrka a rozradostnil Budvar arénu. Hostující tým poté zastavily dvě akce díky odpískaným ofsajdům, kdežto Motoru se opět povedlo vstřelit branku a rázem bylo vedení na jeho straně. Přerov si nepohlídal v předbrankovém prostoru číhajícího Richarda Pitela, který se štěstím mezi nohy překonal přerovského brankáře. Po uplynulých čtyřiceti minutách byli Budějovičtí ve vedení 2:1.

Nejdramatičtější průběh přineslo třetí dějství. Oba týmy si vytvářely v první polovině poslední třetiny mnoho šancí. „Gól“ si diváci zakřičeli v padesáté minutě, kdy se šikovně trefil Petr Placek. Za necelé dvě minuty se už utkání zlomilo, když hezkou střelou navýšil vedení David Putz. Tímto gólem vyhnal z brány Žurka, kterého na závěrečných osm minut nahradil Vojtek. Za další dvě minuty hosté snižovali, když na Kalistu vyzrál Radim Hradil. To bylo ale z přerovské strany vše. Budějovičtí si dále tvořili příležitosti a přišla odměna v podobě pátého gólu. Již druhou branku v utkání vstřelil Richard Pitel,který pečetil výhru Motoru brankou do opuštěné klece. Motor ve druhém finálovém zápase srovnal stav série na 1:1, která poputuje do Přerova.

Jan Trummer st. (Motor): „Čekalo nás velmi těžké utkání, a to z toho důvodu, že jsme věděli, že Přerov má s těmito zápasy zkušenosti, kdy v minulé sezoně hráli také finále. Hrají organizovaně, bojují tvrdě, což je fyzicky náročné, ale oproti včerejšku jsme byli dobře zorganizovaní. Musím klukům za všechny trenéry poděkovat, protože to, co jsme chtěli, plnili.“

Pavel Neuman (Přerov): „První třetinu jsme přečkali, soupeř měl tlak. Ve druhé třetině jsme se ujali vedení. V oslabení jsme inkasovali, pak jsme inkasovali podruhé. Druhá třetina za nás nebyla špatná, ale dopadla, jak dopadla. Zásadní moment byl budějovický gól na 3:1.“