MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.08.2021, Petra Bicková

CEB - SPA 2:3 - Premiéra novému týmu na domácím ledě nevyšla

Motor při svém prvním přípravném zápase na domácí půdě přivítal pražskou Spartu. Pražané dlouho vedli, v poslední třetině však domácí srovnali dvěma góly Milana Gulaše. Budějovice ale nakonec podlehly Spartě o jeden gól.

Po vlažném začátku skóre otevřeli Pražané, kdy se po přesné přihrávce od Miroslava Formana trefil Jana Buchteleho, který dostal kotouč za domácího brankáře Dominika Hrachovinu. Motor mohl následně rychle odpovědět, když se Matouš Venkrbec probojoval skrz obranu Sparty, dostal se do dobré střelecké pozice, jeho rána ale zazněla Budvar arénou o tyč Salákovy branky. Pět minut do konce třetiny Jandačův tým využil přesilovou hru, kterou využil kapitán Miroslav Forman a zajistil svému týmu dvoubrankové vedení. V závěru třetiny měli svěřenci Jaroslava Modrého šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry. Domácím se podařilo Spartu semknout a zaměstnat Saláka, Petr Šenkeřík ale trefil jen tyč.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Milan Gulaš s Lukášem Pechem se dostali do přečíslení, Pech ale dostatečně nezvedl kotouč, a tak Salák dokázal vyrazit puk betonem. V desáté minutě druhé třetiny došlo v týmu hostů k výměně brankařů a Alexandra Saláka vystřídal Jakub Neužil. ten musel být ihned na pozor po akci Lukáše Pecha, který ale nebyl úplně v nejlepší střelecké pozici, na druhé straně nenašel spoluhráče, a tak vystřelil sám a Neužil neměl na začátek příliš práce. Ani přípravný zápas se nehrál v rukavičkách a Gabin Ville šel do boje s Ondřejem Miklišem. Oba dostali pět minut za hrubost. Góly ale druhá třetina nepřinesla a Motor i po druhé třetině prohrával o dvě branky.

V poslední třetině byli domácí opět aktivní. Ve 47. minutě došlo ke střetu Dominika Hrachoviny se sparťanským útočníkem a domácí gólman zůstal ležet na ledě. Za pomocí lékařů opustil led a do branky nastoupil Jan Strmeň, který zřejmě přinesl týmu štěstí. České Budějovice po faulu na Hrachovinu hrály přesilovou hru a Milan Gulaš snížil vedení Sparty. Ten samý muž se postaral o srovnání skóre. Daniel Voženílek našel mezi kruhy kapitána Gulaše, který vymetl šibenici. Domácím ale remíza dlouho nevydržela. Svůj tým do vedení poslal autor první branky Jan Buchtele. České Budějovice to zkoušely v závěru ještě v šesti a Neužil měl hodně práce, jelikož domácí se drželi ve svém útočném pásmu a rvali se až do konce. Motoru se nepodařilo dostat puk za Neužilova záda a zápas tedy vyhráli Pražané.

Ohlasy po zápasu
Jaroslav Modrý (trenér Motoru, pro jcted.cz): „Předvedli jsme plno věcí, jak chceme hrát. Kluci odvedli výbornou práci, ale pořád jsme v přípravě a budujeme to. Kluci hrají o své role, každý si postupně nachází své místo v týmu. Myslím, že jsme na správné cestě. Sice jsme nevyhráli, ale ze zápasu mám dobrý pocit. Zvedli jsme se od druhé třetiny, možná jsme byli trochu zakřiknutí ze začátku, kdy jsme hráli po spoustě měsíců před vlastními fanoušky. Postupem času jsme začali bruslit a lépe pracovat s pukem. Zatlačili jsme Spartu, kam jsme chtěli. Mrzí nás zranění Dominika Hrachoviny. Moment jsem neviděl a video jsme si také ještě nepouštěli, takže se k tomu nechci vyjadřovat. Vypadá to na otřes mozku a jel do nemocnice na další vyšetření. Nicméně líbilo se mi, že se za něj tým hned postavil. Všichni pracují a chtějí být součástí Motoru. Náš projev se začíná blížit produktu, jakým se tady chceme prezentovat."
Sociální sítě

Krátké ohlédnutí za dnešní autogramiádou s Budvarem v Masných krámech! ????@narodni_pivovar

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…Přinášíme vám další pokračování seriálu o kapitánech. Tentokrát jsme vyzpovídali Radka Ťoupala, který...

Přijďte si zítra v 17 hodin do Masných krámů pro podpis vybraného hráče svého oblébeného Motůrku a dát si k tomu třeba tamní...

40. narozeniny slaví bývalý obránce Peter Frühauf. V ČB 1 sezona (2012-13), 42 zápasů, 4 góly, 11 kanadských bodů, 30 trestných...