MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.09.2020, Michal Špírek

LNZ - CEB 4:2 - Linec vrátil Motoru porážku, finiš ve třetí třetině nestačil

Českobudějovickým nevyšel zápas v Linci podle představ. Domácí se dostali po druhé třetině do vedení 4:0. Poslední dějství sice patřilo Motoru, ale nepříznivý stav už nezvrátil. Branky hostů vstřelili Raška a Přikryl.

Jihočeši oproti poslednímu utkání opět protočili sestavu, kdy se do ni začlenili obránce Slováček a útočníci Raška, Michnáč a Indrák. První šanci měli na svých hokejkách domácí, ale Lebler bránu, kterou hájil Jiří Patera, minul. Následně byli s dvouminutovým rozestupem vyloučeni Doležal a Jonák. První oslabení ještě Motor ubránil, ale při druhém kapituloval. Linec předvedl parádní kombinaci trojice hráčů a Stefan Gaffal měl se zasunutím kotouče do prázdné brány v čase 7:21 jen minimum námahy - 1:0. Jihočeši se postupně dostali do hry, Linec zatlačili, ale Gračnar v bráně žádnou větší šanci soupeře řešit nemusel, střely Budějovických si pohlídal, úspěch neměl ani Jonák v 19. minutě.

Ve druhé třetině se nejprve dostal do šance agilní Raška, bekhendovým zakončením neuspěl. Linec kontroval ve 28. minutě. Gaffal předal puk Leblerovi a Patera se musel vytasit s parádním zákrokem. Následně Motor čelil dvěma oslabením za sebou. Při druhém se provinili proti pravidlům i domácí a při hře čtyři na čtyři padla druhá branka zápasu. Nejprve motoráci orazítkovali Voženílkem tyč a protiútok vyřešil Linec zkušeně. Andreas Kristler to vzal v situaci dvou na jednoho na sebe a střelou z kruhu propálil Pateru - 2:0. To ale nebylo vše, opařený Motor do konce třetiny inkasoval ještě dvakrát. V čase 38:16 si po vyhraném buly našel před Paterou nikým nehlídaný kotouč Beaudoin a zvedl ho mimo dosah brankáře - 3:0. A čtvrtá trefa domácího celku přišla jedenáct vteřin před sirénou. Hytönen si vyměnil kotouč s Umicevicem a únik zakončil do prázdné brány - 4:0. Rakušané udělili Motoru lekci z produktivity, z jinak vyrovnaného průběhu zápasu tak rázem vedli jasným rozdílem.

Motor se vrhl do třetí třetiny po hlavě s jasným cílem pohnout nepříznivým skóre na svou stranu. Suchánkovo vyloučení z úvodu třetiny mu sice ke tlaku nijak nepomohlo, ale paradoxně v něm měli hosté blízko první brance. Holec ujel soupeřům, jenomže v nájezdu proti Gračnarovi neuspěl. Další velkou šanci Motoru měl ve 46. minutě Christov po spolupráci s Beránkem a Slováčkem, slovinský gólman ve službách Lince opět odolal. V 50. minutě se hosté dostali k přesilovce a konečně se zadařilo. Pýchovo nahození šikovně tečoval Adam Raška. Stejný hráč se dostal k nebezpečnému zakončení i v 52. minutě, tentokrát si na brankáře nepřišel. Linec se v poslední třetině spíše bránil, v 55. minutě ale Pateru pořádně prověřil nájezdem Kozeka. Budějovický gólman si své tyče pohlídal. Poslední slovo měli v čase 58:32 Budějovičtí. Slováčkovu odraženou střelu si při power play našel Roman Přikryl a dopravil kotouč na místo určení - 4:2. Motor po zásluze alespoň korigoval porážku, ale manko z druhé třetiny už dohnat nemohl.

Ohlasy po zápasu
Aleš Totter (asistent trenéra Madeta Motor): "S porážkou v závěrečném přípravném zápase samozřejmě spokojeni nejsme. Ale bruslařsky, což je pro nás důležité, jsme se v průběhu celého týdne zlepšovali. V Linci jsme po většinu zápasu byli lepším týmem. Sráží nás ale nedisciplinovanost, neproměňování šancí, nedůslednost v detailech. Pokud toto zlepšíme, věřím, že vstoupíme do extraligy pravou nohou. Vstup do soutěže pro nás bude důležitý, těšíme se na čtvrtek, až to všechno začne."
Sociální sítě

Svěřence Jaroslava Modrého čeká před startem extraligového ročníku celkem devět přátelských utkání s atraktivními soupeři...

Václav Svach, Ivan Lytvynov a Jakub Čížek za sebou mají maturitní zkoušku ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Tradiční poděkování za podporu v uplynulé sezoně se nemohlo vyhnout ani společnosti Hoch a synové 1899! Děkujeme za podporu a...

O Motoru, o dětství, plánech a samozřejmě i o tom, jaké to je být synem slavného rodiče, jsme si na dálku povídali s...