ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.03.2017, Miroslav Mayer

CEB–KVA 3:4 - Jihočeši doma podlehli Karlovým Varům

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor nedokázal na svém ledě potvrdit výsledek z Pardubic a podlehl Karlovým Varům. Jihočeši přitom byli v zápase aktivnějším týmem a po většinu času kontrolovali hru. Hosté položili základ svému vítězství v první třetině, v níž se jim podařilo dát dva šťastné góly. Motor ve druhé části vyrovnal, ale na další branku Energie na 3:4 už nedokázal odpovědět.

V prvním barážovém utkání v Českých Budějovicích přivítala hráče Karlových Varů a domácího Motoru vyprodaná Budvar aréna a dala se čekat skvělá atmosféra. Zatímco Jihočeši svůj první zápas vyhráli, Západočeši doma úspěšní nebyli.

Zápas začal oboustranně opatrně, týmy se oťukávaly. První gól padl po spíše nenápadném nahození Marka Baránka od červené čáry. Kváča puk podcenil, a ten zaplul do branky. A bylo pro Motor ještě hůře. Vzápětí byl totiž vyloučen Pavlin a Karlovy Vary přesilovku využily. Před brankou byl důrazný Milan Mikulík. Přesto se domácí tým nezdál být výrazněji deprimován a snažil se prosadit v útoku. Energie byla znovu nebezpečná při další přesilovce, ale tentokrát už se Budějovičtí ubránili. Svoji přesilovku pak využili i domácí. Pavlinovu střelu vyrazil Zázvorka před sebe, načež Jiří Fronk poslal puk do branky a domácí diváci mohli poprvé slavit. Motor byl na koni, na dlouhou dobu uzavřel hosty v jejich obranné třetině a vyrovnání viselo ve vzduchu. Při další přesilovce dokonce Vráblík orazítkoval tyčku. Následně se před brankou Zázvorky strhla mela, ale hosté nakonec puk zalehli. Ještě v poslední sekundě Pajič dorážel puk nad horní tyčku.

První velkou šanci Motoru měl Vak, který vybojoval puk na červené čáře a svůj výpad zakončil nebezpečnou střelou, která ze Závorky vypadla, ale puk nesměřoval do branky. Na druhé straně zahrozil Flek, který si vybruslil před branku a Kváča měl co dělat. Hrál se pohledný a útočný hokej, kde měl domácí tým jasně navrch, hosté se pokoušeli o rychlé výpady. Velkou příležitost pak měly Karlovy Vary při přesilovce pět tři, která trvala 76 sekund. Pouhých 14 sekund před jejím skončením však hosté zvýšili, když se bekhendovou střelou prosadil Dávid Gríger. Západočechům gól vlil novou sílu do žil a chvíli kontrolovali hru. Motor se opět dokázal prosadit při přesilovce. Po souhře celé pětky zakončil Mitch Fillman, a bylo to opět jen o jednu branku. K nevýslovné radosti domácího publika využil Motor i další přesilovku a Mitch Fillman se postaral o vyrovnání.

Na úvod třetí části měli Jihočeši opět možnost hrát přesilovku. Největší šanci měl Čermák, který se natlačil před Závorku, ale ten byl dobře postavený a puk vyrazil. Utkání mělo nadále vysoké tempo a zasloužily se o to oba týmy. Přesto Byl Motor o něco aktivnější a diváci ho hnali kupředu. Když už se zdálo, že jsou domácí v laufu, udeřili hosté. Budějovičtí špatně střídali, k puku se dostal Tomeček a vystřelil od modré. Kvača puk je vyrazil před Henriho Tuominena, který ho pohotově vrátil do branky. Jihočeši museli opět dotahovat. Karlovy Vary hrály tentokrát aktivněji a v obranné třetině se jim dařilo eliminovat útoky domácích. Více než minutu před koncem odvolali domácí trenéři brankáře a zkoušeli to se šesti muži v poli. Hosté však koncovku zápasu zvládli a odváží si tři body.

Ohlasy po zápasu

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Vždy říkám, že když se neboduje, nemůžeme být spokojeni. Prosadili jsme se v přesilovkách, při hře pět na pět ale bylo vidět, že hráčům chybí lehkost, kterou předvedli v minulých zápasech. Šancí jsme neměli tolik, abychom hosty dostali pod tlak. Chyběla nám větší míra agresivity. Na to, že hrajeme doma před vyprodaným hledištěm, to pro mě bylo málo. Byl to zápas o jedné chybě, bohužel jsme ji udělali my. V závěrečné power-play už jsme branku nedali.“

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): „Chtěli jsem do zápasu vstoupit velice agresivně. Podařilo se nám to a šli jsme do vedení 2:0. Potom jsme ale nechali iniciativu na hokejkách soupeře, což zapříčinilo některé fauly – a domácí je potrestali. Ve třetí třetině to byla disciplinovaná hra, během níž jsme čekali na chybu soupeře a povedlo se nám skórovat. Díky hráčům, že utkání v tak hezké atmosféře zvládli.“

Sociální sítě

Začíná víkend, tak si pojďme oddychově připomenout, jak skvělé brankáře měl náš klub v historii.5 z nich udělalo z...

Další z řad dotazníků přinesla nová brankářská posila Jan #Strmeň. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Příprava na novou sezonu odstartovala! ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

727 zápasů ?178 gólů ?306 bodů ?A teď přibudou další! Jiří Šimánek se vrací do Motoru! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…